Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Türkiye'nin mazlum coğrafyalarla ilişkisi bir politika ya da çıkar ilişkisi değil, kader bağıdır"

Giriş Tarihi: 22.1.2015 20:00 Güncelleme Tarihi: 22.1.2015 20:27
Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Türkiye'nin mazlum coğrafyalarla ilişkisinin politika ya da çıkar ilişkisi değil, kader bağı" olduğunu belirtti.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi Somali'de gerçekleştirilen bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi.

"Bu terör eylemi ile mesaj vermeyi amaçlayanlar Sayın Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar, Türkiye'nin kararlılığını hiç anlamamışlar" ifadesini kullanan Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin mazlum coğrafyalarla ilişkisi bir politika ya da çıkar ilişkisi değil, kader bağıdır. Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde Somali'yi ilk kez ziyaret ettiğimizde, Somalili yetkililer 'Bu ziyaretten sonra burayla hiç ilgilenmeseniz bile bu bize yeter çünkü dünyaya Somali'nin insanların yaşadığı yer olduğunu hatırlattınız' demişlerdi. İnşallah Cumhurbaşkanımızın Afrika Boynuzu ziyareti bağlamındaki temasları bu bölge için yeni sayfalar açacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Çelik: Cumhurbaşkanımızı hiç tanımamışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN