Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Paralel'e mücadelede büyük görev..."

, yla mücadelede öğrencilerine görev düştüğünü ifade etti.

Giriş Tarihi: 29.1.2015 14:35
Paralel'e mücadelede büyük görev...
, yla mücadelede liselilere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Konya'da Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından düzenlenen, "Din Öğretiminde Kalite, İmam Hatip Liseleri, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" programına katıldı. Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İmam Hatip Liselilerin ve mezunlarının bir arada olduğu, eğitim içerisindeki sorunların, eksikliklerin nasıl giderilebileceği konulu çalıştaydan dolayı bir arada olduklarını belirterek, "Artık sizlerin önünde suni olarak konmuş bir takım engeller Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, milletimizin iradesini açık şekilde ortaya koymasıyla, diklenmeden dik durarak çözülmüş durumda. Bu suni engeller önümüze konduğu zaman üniversiteye giden öğrencilerimizin inancı gereği baş örtüsünü kullandıklarında, üniversiteye bu şekilde giderlerse eğer toplumsal kırılmalar olacağı söyleniyordu. Böyle bir şeyin olmayacağını söyleyen bizler ve bunun bir hak olduğunu haykırdığımızda yapılamaz dendi. Hatta bu tip şeyler yapılırsa rejim tartışması sıkıntısı ortaya çıkar dediler. Şuanda bu suni engel kaldırıldı. Şuanda gençlerimiz baş örtülü, baş örtüsüz farklı düşüncelerle üniversitelerde bir arada okuyorlar. Türkiye'de herhangi bir şekilde rejim tartışması mı oldu? Toplumun içerisinde herhangi bir kırılma mı oldu? Yoksa toplum kaynaştı mı? Daha rahatladı mı? Bizim söylediğimiz bunların suni şeyler olduğuydu. Bizim milletimizde bu tip ayrılıklara yer yoktur. Bunlar bizi ayırmaz, bu işler ancak birliktelikle çözülür dediğimizde demek ki haklıymışız" dedi.

"ŞUANDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN EN ÜST TEMSİL MAKAMINDA BULUNAN CUMHURBAŞKANIMIZ BİR İMAM HATİP LİSESİ MEZUNU"

O dönemde baş örtüsü tartışmalarıyla ilgili çeşitli söylemlerin olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, "Maalesef baş örtülü okumak isteyenler Arabistan'a gitsin diyenler oldu. Bunu söyleyenler ülkemizin en üst temsil makamına gelmiş olan kişilerdi. Şuanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en üst temsil makamında, hem de ilk kez seçilmiş olarak oturan kişi Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir imam hatip lisesi mezunu" diye konuştu.

"PARALEL YAPIYLA MÜCADELEDE İMAM HATİP LİSELERİNE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Paralel yapıyla ilgili mücadele konusunda imam hatip liselerine büyük görevler düştüğünü aktaran Kılıç, "Belli zamanlarda ülkemizde çok farklı fikirleri ortaya koyan, sivil toplum kisvesi altında bir takım gruplarla aslında ülkemize hizmet etmeyen, kendilerine hizmet etmeye çalışan, devletimizin en gizli çalışmaları içerisinde en mahrem çalışmaları dünyaya açan, casusluk yapanlar oldu. Biz bunlarla mücadele konusunda kararlıyız. Bu noktada sizlere büyük görevler düşüyor" şeklinde konuştu.

ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL'E TEŞEKKÜR

Dünyada İslamofobinin arttığını dile getiren Kılıç, "Özellikle Avrupa'da İslamofobide artış var. Ama şunu da görüyoruz. Yakın zamanda Sayın Başbakanımızla beraber Almanya'ya gittik. Orada Almanya Başbakanı Sayın Merkel ile beraber olduk. O gün Sayın Merkel 'İslam Almanya'nın bir parçasıdır' dedi. Ben bu anlamda kendisine teşekkür ediyorum. Biz bunu zaten biliyorduk ama bunu dile getirmiş olmak önemli. Çünkü biz dünyanın, insanlığın bir parçasıyız" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Paralel'e mücadelede büyük görev..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN