Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i erteledi

, Birleşik tal-İşçileri Sendikası tarafından uygulanmakta olan i, milli güvenliği bozucu nitelikte olduğu gerekçesiyle 60 gün sonraya attı.

Giriş Tarihi: 30.1.2015 16:40 Güncelleme Tarihi: 30.1.2015 16:52
Bakanlar Kurulu grevi erteledi
, Birleşik tal-İşçileri Sendikası tarafından uygulanmakta olan i, milli güvenliği bozucu nitelikte olduğu gerekçesiyle 60 gün süreyle erteledi.

Birleşik Metal İş'in, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikasıyla (MESS) toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlattığı grevin ertelenmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Belirtilen 38 işyerinde Birleşik Metal İşçileri Sendikası tarafından uygulanmakta olan grevin, "milli güvenliği bozucu" nitelikte olduğu görüldüğünden 60 gün süreyle ertelenmesi; Bakanlar Kurulu'nca 29 Ocak'ta kararlaştırıldığı kaydedildi.

10 İLDE GREVE GİDİLMİŞTİ

Birleşik Metal İş'in, MESS ile toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine dün, 10 ildeki toplam 20 fabrikada greve gidilmişti.

19 Şubat'ta, 22 fabrikada daha işçilerin greve katılmasıyla toplamda 15 bin metal işçisi greve çıkmış olacaktı. Grev uygulanan bazı iş yerlerinin MESS'ten ayrılacağı ve Birleşik Metal İş ile bağımsız sözleşme imzalayacağı da iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu grevi erteledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN