Davutoğlu'ndan İstiklal Treni müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu lulara Ankara ve İzmir'e yapılacak hızlı trenin müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 1.2.2015 12:49 Güncelleme Tarihi: 1.2.2015 16:25
Davutoğlu'ndan İstiklal Treni müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu 'da hızlı tren müjdesi vererek Ankara-Afyon arasında hizmet verecek olan trenin İstiklal Treni olarak isimlendirileceğini söyledi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca savunan Afyonlulara selam olsun.

Ülke karanlıklar içindeyken yine Afyon'da 80 yıl olduğu gibi 1 Ağustos 2001'de Cumhuriyet demokrasi ile taçlandı. bu kutlu şehirde kuruldu.

KOKAN ÇAY AKAR ÇAY OLDU

Önümüzdeki seçimlerde yüzde 75 ile 5-0 olacak İnşallah hiç şüphe yok. Afyon'un kokar çayının akan çay yaptık SAyın Bakanımız ile birlikte. Türkiye'deki ekonomi ve demokrasi de akar çaydan kokar çay gibi yenilendi ıslah edildi. Türkiye'ye dünyaya umut saçıyoruz. Koalisyon döneminde bütün sistem kokuyordu akan bir tek kanal yolsuzluk kanalıydı. Artık hasta adam denilen Türkiye'den G-20 Dönem Başkanlığı'na gelen Türkiye var.

Kokan çay Türkiyesi'nde zulüm vardı, başörtülü kardeşlerimize eğitimde, kamuda Meclis'te yasaklıydı. Bütün bunları ortadan kaldırdık. Biz bütün milleti kucaklaşmak için yola çıktı. Afyon'da Kurtuluş Savaşı'nda beraber yürüyen atalarımız birbirlerine hiç sordu mu Alevi misin, Sünni misin, Kürt müsün diye? Allah bu ülkenin semalarından al bayrağı ve kutlu ezanı eksik etmesin.

İSTİKLAL TRENİ

Hızlı Tren projesi Afyon'u merkez kavşak şehir yapacak. 2017'de Ankara'ya gidebileceksiniz, İzmir'e de 2019'da. Gelin bunun ismi İstiklal Treni olsun.

Bizim olduğumuz yerde kimse cumhuriyetçilik dersi vereme, Osmanlı'ya-Osmanlıca'ya hakaret edemez herkes çift kartal başlı Selçukluya selam durur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan İstiklal Treni müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN