Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu’ndan lere müjde

Giriş Tarihi: 1.2.2015 08:53
Davutoğlu’ndan öğrencilere müjde

şbakan , pazartesi günü Bakanlar Kurulu kararıyla okullarda ile birlikte kuru dağıtımının da başlanacağını söyledi.

Manisa'da partisinin 5. Olağan Kongresi'ne katıldıktan sonra Manisa Valiliğini ziyaret eden şbakan , burada uydudan yayın yapan Manisa Medya Tv'ye özel röportaj verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile birlikte katıldığı röportajda yakında dönemde yapılması planlanan ve yapımı süren projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Manisa'nın en önemli tarım ürünü olan kuru ün bundan sonra okullarda lere dağıtılacağı müjdesini verdi. Davutoğlu, "Manisa bizim tarihi birikimimiz ve devlet geleneğimiz itibariyle merkez bir şehir. Şehzadeler şehri siyasi kültürümüzün devlet ahlakımızın kökleştiği, yerleştiği bir anlamda büyüyüp çınar olduğu önemli merkezimiz. Dolayısıyla Manisa'ya her zaman büyük muhabbet duyduk. Böyle olunca tabi AK Parti gibi o siyasi damarı bugün temsil eden bir partiye de Manisa her zaman destek verdi. Biz de ne zaman Manisa'ya gelsek, muhabbet, coşku ve sevda gördük. Sokaklara yansıyan ve kongrede gördüğüm heyecan dolayısıyla bütün Manisalılara teşekkürü bir borç biliyorum. Manisa'ya da bazı müjdeleri de ilettik. En önemlisi tabi bundan sonra inşallah okullarımızda ile birlikte kuru üzüm de dağıtılacak. Manisa, kuru üzümün merkezi olduğu için yılda 60 bin ton kuru üzümün dağıtılması Manisalı kuru üzüm üreticilerine verilebilecek en büyük destek. Yine Sabuncubeli tünelinin yapımı konusundaki gecikmeyi ortadan kaldırıyoruz. Milli kaynaklarla onu hayata geçireceğiz inşallah. Demirci Devlet Hastanesi'nin yapımı tamamlandı, onun da açılışı yapılacak. Yunusemre Belediyesi'nin 5 bin aileyi kapsayan TOKİ projesi devreye giriyor. Manisa'ya dolayısıyla çok güzel haberlerle geldik. Ayrıca Spil Dağı'nda da Orman ve Su İşleri Bakanlığımız, oradaki alanı Şehzadeler Belediyesi'ne devrediyor. Orada da inşallah her gelenin görüp mutluluk ve huzur içerisinde feyz alacağı bir mekan oluşacak" dedi.

"PAZARTESİ GÜNÜ BAKANLAR KURULU KARARINI ÇIKARIYORUZ"

60 bin ton üzümün süt ile beraber okullara dağıtımının başlama tarihinin ne zaman olacağı ile ilgili soruya yanıt veren Davutoğlu, "Pazartesi günü Bakanlar Kurulu ile kararını çıkarıyoruz. Hemen uygulamaya girecek inşallah" diye konuştu.

Temeli atılan ve uzun bir süredir yapımı duran şehir hastanesiyle ilgili olarak da konuşan Davutoğlu, "Oradaki problemi de aşacağız. Manisalıları en kısa sürede hak ettiği güzel bir hastaneye kavuşturacağız. Çükü Manisa şifa şehridir. İnşallah 2015 Haziran'ında Manisa'dan çok güçlü bir destek bekliyoruz. Bu destek sadece AK Parti'ye verilen bir destek olmayacak. Bu aynı zamanda Türkiye'nin istikrarına ve Türkiye'nin yükselen bir güç olma yoluna vermiş olduğu bir destek olacak. Bütün Manisa bu anlamda AK Parti'ye verdiği destek ile anılacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu’ndan öğrencilere müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN