Bu demokraside artık sembol dili kalmadı

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Bu demokraside artık sembol dili kalmadı

Her hafta devletin üst kademesinin bir araya gelerek güvenlik konularını konuştuğunu belirten Davutoğlu: Artık güç, irade birliği var. Bu demokraside, sembol dili yok artık

Başbakan 'nin ve 'deki il kongrelerinde şu mesajları verdi:

KÜRESEL YÜRÜYÜŞ:
Hamdediyoruz 12 yılda geldiğimiz yere. Kibir olmadan, aşırı özgüvene kapılmadan ama özgüvenden de taviz vermeden 13.5 yıllık yürüyüş, tarihte kısa bir yürüyüştür. Bizim için bu bir başlangıçtır. 2023'e, 2053'e, 2071'e doğru küresel bir yürüyüş olarak devam edecek. Nereden nereye geldik.

DAVUTOĞLU'NDAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE - TIKLAYIN

DEMOKRASİ KOKMUŞTU:
2001'de AK Parti'yi kurduğumuzda hortumlanan bankalar etrafa necaset saçıyordu. Demokrasi kokmuştu. Ülkenin Başbakanı, ülkenin Genelkurmay Başkanı'ndan bahsederken, eliyle apoletleri işaret ederek, sembol dili kullanıyordu. Milli irade yerle bir olmuştu. Ülkenin hükümeti, 2 ayda bir toplanabiliyordu. O toplantılarda karar alamıyordu. Siyasi olursa Milli Güvenlik Kurulu ve işaretle anlatılan çevreler, ekonomik olursa IMF karar veriyordu. Türkiye'de bir siyaset oyunu oynanıyordu, ıslaha ihtiyaç vardı. O günlerin Türkiyesi'ni ıslah ettik, milli iradeyi egemen kıldık.

DAVUTOĞLU'NDAN İSTİKLAL TRENİ MÜJDESİ - TIKLAYIN

ARTIK SEMBOL DİLİ YOK:
Şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, şeref vazifesini en iyi şekilde yapıyor. Her hafta hem ben hem Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Genelkurmay Başkanımız ile bir araya gelir, 'savunma sanayimiz ne olacak, milli savunmamız nasıl gerçekleşecek, güvenlik risklerini nasıl yeneriz' diye baş başa konuşuyoruz, planlamalar yapıyoruz. Bu demokraside, sembol dili yok artık. Bu demokraside herkesin kendi görevini en iyi şekilde yaptığı gerçek işbirliği, güç birliği, irade birliği var, milli irade birliği var.

'CİHAN DEVLETİ' RAHATSIZ ETTİ:
'Cihan devleti' diyince, birileri rahatsız olmuşlar. Kastettiğimiz şey açıktır: Başı dik bir milletin, küresel güç olması idealidir. Biz, küresel bir güç olmaya, cihan devleti olmaya yürüyoruz.

CUMHURİYETÇİLİK DERSİ VEREMEZLER:
Bizim olduğumuz yerde kimse Cumhuriyetçilik dersi veremez. Bizim olduğumuz yerde kimse Osmanlı'ya, Osmanlıca'ya hakaret edemez. Bizim olduğumuz yerde herkes çift kartal başlıklı Selçuklu'ya selam durur.

HEP BERABER GELSİNLER:
Paralele karşı biz milletle omuz omuzayız, ama paralel kimlerle omuz omuza şimdi ona bakalım... Tek tek geldikleri zaman zaferin tadı olmaz, hep beraber gelirlerse zaferin tadı daha da büyük olur.

ADALETİ HAYKIRMAYA DEVAM:
Dünyada adaleti ikame edene kadar, zalime karşı elif gibi dimdik durmaya devam edeceğiz. Zalim kimlik değiştirse, maske taksa, hangi kimlik gelirse gelsin, hangi maskeyle gelirse gelsin, o maskeyi indirecek, adaleti haykırmaya devam edeceğiz.

AFYON'A 'İSTİKLAL TRENİ':
Türkiye'nin bu yükselişinden bütün şehirler olduğu gibi Afyonkarahisar'da payını aldı, alacak. İnşallah 2017 yılında Ankara'ya hızlı trenle gideceksiniz, en geç 2019 yılında da İzmir'e hızlı trenle gideceksiniz. Buna gelin biz buradan bir ad verelim, şimdi sizinle paylaşıyorum, bunun adı 'İstiklal Treni' olsun. Ankara'dan Afyon'a, Afyon'dan İzmir'e İstiklal Treni.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu demokraside artık sembol dili kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN