Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ilk kez eşlik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye gelen Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar, resmi törenle karşılandı.

Giriş Tarihi: 3.2.2015 17:39 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 18:18
Emine Erdoğan ilk kez eşlik etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Kitta'yı resmi törenle karşıladı. Törene 'ın katılmasıyla bir ilk yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Ebubekir Kitta'yı resmi törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki tören öncesinde, Kitta'nın makam aracı, protokol girişinin önündeki caddeden atlı tören birliği eşliğinde Saray'a geldi.

TÖRENE EMİNE ERDOĞAN DA KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Kitta ve eşi Aminata Maiga Kitta'yı makam aracından inişlerinde karşıladı. Cumhurbaşkanları ve eşlerinin platformda yerlerini almasının ardından 21 pare top atışı eşliğinde milli marşlar çalındı. Kitta, Türkçe "Merhaba asker" diyerek tören birliğini selamlad��.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Erdoğan, Kitta ve eşleri, merdivenlerde Türkiye ve Mali bayrakları önünde basın mensuplarına poz verdi.

Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de katıldı.

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki bir töreninde ilk kez yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Erdoğan ilk kez eşlik etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN