Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül hakkında mahkemeden flaş karar

Giriş Tarihi: 3.2.2015 23:48
Sarıgül hakkında mahkemeden flaş karar

hakkında yürütülen soruşturma kapsımında mahkeme kararını verdi.

Şişli Belediye Başkanı 'yü belediye başkanlığından istifa etmesi için " ile" tehdit ettiği iddialarına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Bülent Başar, ile Şişli Belediyesi eski Başkan Yardımcısı oğlu hakkında, "Çıkar Amaçlı Suç Örgütü" iddialarına ilişkin delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajda, "eski başkan Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül'ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmesi üzerine, resen soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü "mağdur", Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül ise "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti. Hayri İnönü ve eşi, savcılıkça alınan ifadelerinde, Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül'den şikayetçi olduklarını belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül hakkında mahkemeden flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN