Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti, Türkiye'nin gerçek cumhuriyetçisi

Muhalefet partilerini, paralel yapıyla kol kola yürümekle suçlayan Davutoğlu: Cumhuriyetçilik, Kuvayı Milliye ve Misak-ı Milliye ruhuna sahip çıkmakla olur. Gerçek cumhuriyetçi, AK Parti'dir

Giriş Tarihi: 4.2.2015
AK Parti, Türkiye'nin gerçek cumhuriyetçisi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünkü AK Parti grup toplantısında muhalefete yüklendi. Davutoğlu şunları söyledi:

GERÇEK CUMHURİYETÇİ PARTİ AK PARTİ:
Herkes yeni bir Misakı Milli'de buluşmalı ve bu Misakı Milli'nin hedefi doğrultusunda elinde ne varsa, heybesinde ne varsa bu mücadeleye katılmalı. Üç çakıl taşı olan dahi bu çakıl taşlarını üst üste koyup, Türkiye'yi yeniden inşa faaliyetine, AK Parti'nin başlattığı kalkınma hamlesine katılmalı. Cumhuriyetçilik, Kuvayı Milliye ve Misak-ı Milliye ruhuna sahip çıkmakla ortaya konabilir. Türkiye'de bu anlamda gerçek cumhuriyetçi parti, cumhurun iradesini öne çıkaran ve cumhur ile birlikte yürüyen AK Parti'dir.

HIZIMIZA YETİŞEMEZLER:
CHP, MHP, HDP kendi politikalarını anlatmak yerine, sürekli olarak farklı çabalarla AK Parti üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Hızımıza kimsenin yetişmesi mümkün değil. Son 5 ay içinde 50'yi aşkın vilayeti ziyaret ettik. İnşallah önümüzdeki aylarda bütün vilayetlerimizi ziyaretlerle tamamlayacağız, seçimlerde de ikinci turu yapacağız. Onlar bizi takip etmeye devam etsinler.

PARALELE İŞBİRLİĞİ YAPTILAR:
Dikkat edin, geçen sene 17-25 Aralık kumpaslarından sonra 30 Mart'a giderken, sadece AK Parti'yi engellemek için bu paralel çete şu propagandayı yaptı; 'her yerde AK Parti karşısında kim güçlüyse onu destekleyeceğiz'. Yani Doğu'da, Güneydoğu'da HDP'yi, kıyılarda CHP'yi, İç Anadolu'da MHP'yi. Düşünün, Kur'an kurslarını, Kuran öğrenmeyi yasaklayan bir tek parti zihniyeti ile işbirliği yapmaktan çekinmedi bunlar. Aynı şekilde çözüm sürecine bir taraftan karşı çıktılar, bir taraftan da HDP ile kol kola girmeye hiçbir beis görmediler. MHP de aynı şekilde.

BAHÇELİ PARALELE İLGİLENSİN:
Şimdi Bahçeli, yine geometriye merak sarmış. Piramitten bahsetmiş; 'elipse döndürelim bunu' demiş. Bahçeli elipsle, üçgenle uğraşmasın. Biraz paralelle ilgilensin paralelle. Hep bunlar yan yana gidiyorlar, milletle yolları hiç kesişmiyor. Onlar paralelle paralel yürümeye devam etsinler, biz sıratı müstakimle yürümeye devam edeceğiz. Zaferin de bir tadı var. Tek tek gelmeyin, hepiniz birlikte gelin hepinize karşı zafer kazanmak bizim için daha büyük zevk verici olacak.

"ÇİPRAS'A ÜMİT BAĞLADILAR"

"Benim Anadolu'da gördüğüm heyecan 12 yıl boyunca AK Parti'ye ne yorgunluk bulaşmış ne yılgınlık, hep diriyiz, hep iriyiz geleceğe yürüyoruz. Dikkat ediniz CHP, MHP ve HDP'den Türkiye'nin temel meselelerini çözümler duyuyor musunuz yok, proje var mı, öneri var mı yok. Çipras'a ümit bağladılar. Çipras'la telefon görüşmesi yaptığımızda söyledim; kendisi de katıldığını söyledi. Biz 12 yılda hasta adam denen bir ülkeyi küresel güç haline getirdik. Çipras da buna katıldığını ifade etti. Biz sadece milletimizi örnek alıyoruz. Muhalefet ise acaba başka başarılardan ilham alma telaşı içinde veya popüler gündem arayışı içinde. Onlara tavsiyem Anadolu'ya, Trakya'ya sığınsınlar. Siyasette omurgaları yok, duruşları yok. Bir gün bakarsınız cumhuriyetçi, ertesi gün paralelcilerle iş birliği içinde. Önemli olan siyasette duruştur. Bu da sadece AK Parti'de var. AK Parti de bunu sürdürmeye devam edecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti, Türkiye'nin gerçek cumhuriyetçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN