Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Molotof taşımayacaksan yürü Kılıçdaroğlu"

İçişleri Bakanı Ala, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin, 'nun 'Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım' açıklamasını eleştirdi. Ala "Molotof taşımayacaksa, kuralların belirlediği güzergahta yürüyecekse, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yürü. Biz de senin güvenliğini sağlayalım" dedi.

Giriş Tarihi: 4.2.2015 11:17 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 13:10
Molotof taşımayacaksan yürü Kılıçdaroğlu
İçişleri Bakanı a, Anadolu Ajansı'na son dönemdeki siyasi gelişmelerle bakanlığının faaliyetlerine ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Ala, "İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin, "Anamuhalefet partisinin genel başkanı, 'Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım' demiş. Molotof taşımayacaksa, kuralların belirlediği güzergahta yürüyecekse, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yüzünü suç işlemek üzere kapatıp elinde de kanun dışı birtakım enstrümanlar olmayacaksa ve kalabalıkların arkasından polisimize, milletimize karşı yaralayıcı, bereleyici şeyler atmayacaksa yürü. Biz de senin güvenliğini sağlayalım" dedi.

İçişleri Bakanı Ala, "İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin, "Ateşli silahlar kanununa göre, sapan zaten suç değil. Evinde adamın sapan varsa, isterse mancınık olsun, hiç cezası yok. Ama silahın var. Ama ikisini de alır getirirse toplantıya ve kullanırsa silah gibi o zaman silaha iki ceza var, hem bulundurmaktan hem de bunu kullanmaktan, oysa buna bir ceza var, silah gibi kullanmaktan. Bu mantığı kurmuyor, kurnazlıkla o yalanı kara propagandaya dönüştürüyorlar ve zannediyorlar ki millet de buna inanacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Molotof taşımayacaksan yürü Kılıçdaroğlu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN