Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu elbise ülkeye dar geliyor

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Bu elbise ülkeye dar geliyor

üyelerini kabul eden Erdoğan, Türkiye'deki idari yapının Türkiye'ye dar geldiğini söyledi. Erdoğan, "Milletin iradesi hiçe sayılmasın diye istiyoruz" dedi

Cumhurbaşkanı , Genel Başkanı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK üyelerine "Kendi evinize, milletin evine, cumhurbaşkanlığı külliyesine hoş geldiniz" diyerek karşıladı. Türkiye'deki bu idari yapıda elbisenin Türkiye'ye dar geldiğini söyleyen Erdoğan, Başkanlık sitemine karşı çıkan muhalefet partisi liderlerini sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, "DEAŞ'ın Ürdünlü pilotu yakma eylemini telin ediyorum, lanetliyorum. Pilota rahmet dilerken ailesine de Başsağlığı diliyorum. Ürdün milletinin de başı sağ olsun. Böyle bir vahşet olamaz, böyle bir şeyi kabullenmek mümkün değil" dedi.

TÜRKEŞ BAŞKANLIK SİSTEMİNİN KİTABINI YAZMIŞTI - TIKLAYIN

TÜRKİYE'YE DAR GELİYOR: Türkiye büyüdükçe güçlendikçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Benim bir süredir tartışmaya açtığım böyle bir ihtiyacın ürünüdür. Artık bu idari yapıda elbise Türkiye'ye dar geliyor bunu aşmamız gerekiyor. Türkiye'yi hala eskinin ölçüleri ile değerlendirenler bu gerçeği göremiyorlar.

BAŞKANLIK, DEMİREL VE ÖZAL'IN DA HEDEFİYDİ - TIKLAYIN

ESKİ TÜRKİYE PROTOTİPİ: Bir muhalefet partisinin lideri diyor ki "Erdoğan'ın siyah dediğine beyaz, beyaz dediğine siyah deriz." Bunlar şecaat arz ederken sirkatin söyleyenler. Büyük laf edecek ama küçüldükçe küçülecek. Bunun beyaz olduğunu biliyorsun ama Erdoğan söylediği için kabul etmiyorsun. Yapılan işin doğruluğuna kârına zararına bakmadan sadece söyleyene bakarak tavır alan bu anlayış eski Türkiye prototipidir.

BAŞKANLIK YOLUNU MİLLET AÇTI - TIKLAYIN

TÜRKEŞ DE "BAŞKANLIK" DEDİ: Bu rahmetli Türkeş'in "tarih ve töremize uygun olarak Başkanlık sistemini kabul ediyoruz" dediği bir sistemdir. Şimdi sırf biz önerdik diye kendi tarihlerine törelerine ters düşmek pahasına başkanlık sistemine karşı çıkıyorlar. Neymiş efendim, bu ülkeden Duçe, Führer, Çar çıkmazmış.

NEDEN BAŞKANLIK? : Biz bu ülkede bir daha milli şef özentileri çıkmasın diye başkanlık sistemi diyoruz. Bu ülkede hiç kimse millete efendilik taslamayı, parmağını sallayarak milleti terbiye etmeyi aklından geçiremesin diye başkanlık sistemini öneriyoruz.

GÖNÜLLERİNDEKİ ÖZLEM KUZEY KORE: Milletin yüzde 52'sinin oyu ile göreve gelmiş Cumhurbaşkanı'na ondan cumhurbaşkanı olmaz diyebilen bir anlayış elbette Türkiye'ye bakınca Kuzey Kore'yi görür. Güya bizi eleştiriyorlar ama aslında gönüllerindeki özlemi ifade ediyorlar.

ELEŞTİRENİ İHRAÇ EDİYORLAR: Bize diktatör diyenlerin kendi camialarında yaşanan en küçük bir tahammülsüzlüğe nasıl yaklaştıklarını gördük. İhraç ediyorlar mı ediyorlar. Neden tahammül edemiyorlar? Bizi bu şekilde eleştirenlerin Mısır'da Suriye'de kendi halkını katleden diktatörler için ağızlarını açtıklarını duydunuz mu?

İKTİDAR HAYALLERİ YOK: Kimse kusura bakmasın o günler geride kaldı. Artık manşetlerle yönetilen, lobilerle istikameti çizilen bir Türkiye yok. Başbakan, Cumhurbaşkanı mı olmak istiyorsun? Gideceksin millete millet imkân sağlarsa o zaman gelir ne yapmak istersen yaparsın.

MECLİS DENETLER, YETKİYİ BELİRLER: Diyorlar ki Cumhurbaşkanı denetim mekanizmalarını kaldırıyor. Haşa. ABD'de çift kamaralı sistem var. Temsilciler Meclisi ve üstünde senato. Burası çok güçlü denetime sahiptir. Biz diyoruz ki çift değil tek olsun. Bu parlamento neye müsaade ederse başkan onu o kadar yapabilir.

KARAR MİLLETİN: 7 Haziran bu ülkede milletimizin yeni Türkiye için bir irade ortaya koyma günüdür. 7 Haziran bu ülkede maalesef başaramadığımız yeni anayasa olayını başarabilmek için iradesini ortaya koyma günüdür diyorum. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz? Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam da Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinden gelen yaklaşık 20 kadar işadamı ve yatırımcıyı kabul etti.

CASTRO'YU ZİYARET EDECEK
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günü başlayacak Latin Amerika ziyaretinin detayları netleşmeye başladı. Erdoğan, Küba'nın efsanevi lideri 'yu da ziyaret edecek. SABAH'ın elde ettiği bilgilere göre Fidel Castro'nun sağlık durumu ile ilgili bilgi alındı, görüşme isteği iletildi. Erdoğan'ın Küba'da olacağı günlerde Castro'nun sağlık durumunda bir sorun olmazsa görüşme gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika seyahatinin ilk durağı Kolombiya'da resmi temaslarda bulunduktan sonra Küba'ya, ardından da Meksika'ya gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Latin Amerika ziyareti, diğer ziyaretlerine göre farklı olacak. Erdoğan'ın ziyareti boyunca, gittiği ülkelerin önemli tarihi ve kültürel merkezleri ile müzelerinini gezmesi bekleniyor. Erdoğan'ın, Küba'da yapımı devam eden cami ile ilgili incelemelerde de bulunacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu elbise ülkeye dar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN