Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın taklit zasına hapis

Giriş Tarihi: 5.2.2015 17:06 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 17:45
Erdoğan'ın taklit imzasına hapis

'ın, Başbakan olduğu dönemde zasının taklit edildiği sahte mektupla kendisini iş adamı Mehmet Kutman'a iş ortağı olarak tavsiye etmekle suçlanan sanık Berat Altın 1 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi

Recep Tayyip 'ın, Başbakan olduğu dönemde zasının taklit edildiği sahte mektupla kendisini iş adamı Mehmet Kutman'a iş ortağı olarak tavsiye etmekle suçlanan sanık Berat Altın, ''dolandırıcılık'' ve ''özel belgede sahtecilik'' suçlarından 1 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.

11. Ağır Ceza si'ndeki karar duruşmasına, sanık Berat Altın ile müşteki Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

Duruşmada, esas hakkında son savunmasını yapan sanık Berat Altın, bu belgenin kim tarafından gönderildiğinin anlaşılamadığını, kurye ile veya başka bir yol ile gönderilmişse bunun araştırılması gerektiğini söyledi.

''Belge üzerinde parmak izim var ise o zaman suçlanabilirim'' diyen sanık Altın, belgenin kendisi tarafından gönderildiğinin ispat edilmediğini savundu. Sanık Altın, beraatini talep etti.

Dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Berat Altın'ı ''dolandırıcılık'' suçundan 6 ay hapis ile 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Heyet, sanık Altın'ı ''özel belgede sahtecilik'' suçundan da 1 yıl hapis cezasına mahkum etti. Sanık Berat Altın toplamda 1,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme heyeti, sanığın sabıkalı oluşunu göz önüne alarak, herhangi bir ceza indirimi uygulamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın taklit imzasına hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN