Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu ''ya sahip çıktı

Daha önceki operasyonlarda da cemaatin yanında yer alan CHP lideri yine şaşırtmadı ve 'ya sahip çıkarak hükümete yüklendi.

Giriş Tarihi: 5.2.2015 17:11 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 17:12
Kılıçdaroğlu 'Bank Asya'ya sahip çıktı
CHP lideri , TMSF'nin yönetimine el koyduğu 'ya destek çıkarak, "Hiç kimsenin Türkiye'de can ve mal güvenliği yoktur. Herkesin bunu bilmesi lazım. Bank Asya bunların tipik bir örneğidir" dedi.

SAPANA TAŞA SAHİP ÇIKTI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, laikliğin Anayasa'ya girişinin 78. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "İç Güvenlik Paketi'yle ilgili olarak halkı tahrik ettiği" yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Davutoğlu'nun İç Güvenlik Yasa Teklifi'yle ilgili bilgisi olduğunu sanmıyorum. Çünkü kendisi Başbakanlık koltuğunda oturmakla beraber ona bilgi verildiğini de sanmıyorum. Orada tahrik eden biz değiliz, yasayı çıkaranlardır toplumu tahrik edenler. Siz silahla ateş edene bir yıl, sapanla taş atana iki yıl verirseniz bu toplumu tahrik edersiniz. Ayrıca telefonların dinlenmesi, kişilerin gözaltına alınması, bunların yapılması doğru değil. Kötü niyetli müfettişlerin aklanmasına yönelik düzenlemeler de var. Biz demokrasiyi, insan haklarını istiyoruz, Anayasa'ya aykırı uygulamalar istemiyoruz. Almanya'da, Fransa'da, Amerika'da insan hakları için tanınan yetkiler neyse aynısını Türkiye'de istiyoruz" dedi.

TMSF'nin Bank Asya'ya el koymasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin Türkiye'de can ve mal güvenliği yok. Hiç kimsenin Türkiye'de can ve mal güvenliği yoktur. Herkesin bunu bilmesi lazım. Bank Asya bunların tipik bir örneğidir. 12 yaşındaki çocuğun vurulması buna tipik bir örnektir can güvenliği ile ilgili" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu 'Bank Asya'ya sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN