Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan: Kılıçdaroğlu'nun kafasından büyüktü

24 TV'de konuşan li Vekil , İç Güvenlik Yasası'yla ilgili muhalefetten gelen ilginç tepkileri eleştirdi.

Giriş Tarihi: 5.2.2015 10:09
Turan: Kılıçdaroğlu'nun kafasından büyüktü
İstanbul Milletvekili yaklaşan genel seçimler, iç güvenlik paketi ve başkanlık sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

HDP lideri Demirtaş ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun paketi yönelik ilginç eleştirilerine değinen Bülent Turan, muhalefet liderlerinin konuyu çarpıtmaya ve hedefinden saptırmaya çalıştığını belirterek şöyle konuştu:

"DEMİRTAŞ'I İBRETLE İZLİYORUZ"

Demirtaş'ı ibretle izliyoruz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreci içerisinde zaman zaman Etiler adayı, zaman zaman İmralı adayı, zaman zaman Kandil adayı olduğunu şaşkınlıkla izledik.

"Molotof kokteyli yasaktı, niye tekrar yasaklıyorsunuz" anlayışını kısmen anlamaya çalışıyorum. Fakat, aynı Demirtaş'ın Kobani eylemlerinde partisini, vatandaşı, kendi seçmenini sokağa çağırması sonucunda, o olayları beraber yaşadık.

Molotof yasaktı. Buna rağmen o olayları beraber yaşadık. Yasin Börü için içimiz kan ağlıyor. Bu insanlar, sözümona molotof yasak olmasına rağmen öldüler, öldürüldüler. Ve şimdiye kadar halen, Demirtaş'tan "biz halkı sokağa çağırdık, ama yanlış yapmışız" beyanatını duymadık.

"DEMİRTAŞ'IN ÇAĞRISIYLA BİR GÜNDE 50 KİŞİ ÖLDÜ"

Biz molotof kokteylinin veya benzer silahların bu ülkede suç olmasını, rüyamızda gördük de, sabah kalkıp istiyor değiliz. Bir günde 50 kişi öldü bu ülkede birkaç ay önce. Bunda 'ın büyük bir etkisi var. "Sokağa çıkın" daveti var.

Kanunların yeterli olmadığını gördüğümüzden dolayı bazı adımları atıyoruz. Hukuk reel hayattan ayrı değildir. Üzülerek izliyorum. Muhalefet partileri iktidara yol, yön gösterir.

"O SAPAN DEĞİL, ADETA MANCINIK"

Ancak dün ana muhalefet partisi lideri, Demirtaş'ı aratmayacak şekilde bu kanuna karşı olduğunu ifade etti. Dedi ki "sapan nasıl suç aleti olabilir" dedi. Sapan dediği, kendi boyundan büyük. Öyle, o çocukların oynadığı sapan değil o. 1 metreden fazla sallanan ip. Sapan dediği adeta mancınık. Siz nasıl bunları savunabilirsiniz?

"BİLYE DEDİĞİ ŞEY, KILIÇDAROĞLU'NUN KAFASINDAN BÜYÜK"

Sayın Kılıçdaroğlu utanmadan sıkılmadan dedi ki, "ben en önde yürüyeceğim". En önde yürü. O taşı atacak mısın? O sapanın lastiğini çekecek misin? Sanki bu ülkede özgürlükler anlamında bir engel varmış gibi algı oluşturmanın bir anlamı yok. "Bilye yasaklanıyor" dedi. O bilye dediği, Kılıçdaroğlu'nun kafasından büyük neredeyse.

Şunu da ifade etmek istiyorum. Bu düzenlemenin hiçbir maddesi, Avrupa Birliği'nin normlarının altında değildir. PKK yandaşları, sözümona ayaklanma düzenleyenler, benzer eylemleri Almanya'da, Fransa'da, İngiltere'de yapıyorlar, bir tek polisin burnu kanamıyor, bir tek esnafın dükkanının camı kırılmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan: Kılıçdaroğlu'nun kafasından büyüktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN