Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Latin Amerika yolcusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kolombiya, Meksika ve Küba'yı kapsayan Güney Amerika turuna çıkıyor. Erdoğan 20 yıldan sonra bölgeyi ziyaret eden ilk Türk lider

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Latin Amerika yolcusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika turu için bugün yola çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 9-10 Şubat'ta Kolombiya'yı, 10-11 Şubat'ta Küba'yı, 11-12 Şubat'ta da Meksika'yı ziyaret edecek. Erdoğan bu 3 ülkenin lideriyle de önemli görüşmeler gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Latin Amerika'ya yapacağı bu ziyaret ayrıca önem taşıyor. Türkiye 20 yıl sonra Cumhurbaşkanı sıfatıyla bölgeye üst düzey ziyaret gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca Küba ziyareti de merakla beklenen Erdoğan, sağlık durumu el vermesi durumunda Küba'nın efsane devlet başkanı Fidel Kastro ile bir görüşme gerçekleştirecek. Ziyaretler sırasında bir takım anlaşmaların imzalanması beklenirken, Erdoğan'ın yapacağı ziyaretlerle ilişkilerin daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

REKORTMEN BÖREKÇİYE BEŞTEPE DAVETİ
Bursa'da yaptığı 2023 metrelik börekle Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Hasan Acar önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ulu Cami'de cuma namazı çıkışı börek ikram etti. Acar Erdoğan'ın kendisini saraya davet ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Latin Amerika yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN