'Paralelciler'e diyetini ödüyor

'Paralelciler'e diyetini ödüyor

Başbakan Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, liderine Paralel çetenin kurduğu kumpasla genel başkan oldu. Şimdi Paralelciler'e olan diyetini ödüyor. Biraz kendin ol, talimatlarla hareket etme" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Sakarya ve Kocaeli'ndeki 5. Olağan İl kongrelerine katıldı. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
'SATRANÇ ZEKA GEREKTİRİR': Dünyanın her yerinde Türkiye'nin yükselişinden bahsedilmeye başlandı. O zaman bu ihanet çeteleri yeni oyunlar kurmaya başladı. Ama bu satranç değil. Satranç zeka gerektirir. Bunlar hileye, tuzaklara başvurdular. Önce kurucu Genel Başkanımızı siyasetin dışında tutarak engellemeye çalıştılar, başaramadılar. Yolumuzda yürümeye devam ettik. Biz bir taraftan bu tuzaklarla uğraşırken bir taraftan da ülkeyi yeniden inşa çabasına girdik. Şeytan taşlarken tavaf da ettik hamdolsun. Başarısız olunca Pensilvanya ve onun Türkiye'deki işbirlikçileri 30 Mart'ta AK Parti karşısındaki partilerle her yerde koalisyonlar yaptılar ama bir başarı elde edemediler. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday çıkardılar. Ama Sayın başbakanımızın cumhurbaşkanı olmasını engelleyemediler.
İÇ GÜVENLİK PAKETİ: 6-7 Ekim olaylarını kışkırtıp Kobani'yi bahane ederek provokasyona kalkıştılar. Bu tahriklere izin vermedik. Kapsamlı bir iç güvenlik reformu paketi hazırladık. AK Parti ilk günden itibaren özgürlük ve güvenlik ilkesine dayanır. Kimse özgürlüklerin kullanılması esnasında başkalarının özgürlüğünü kısıtlayamaz. Eğer gösteri esnasında gösterici kılığına girmiş provokatörler olursa, yüzüne maske takan olursa, eline molotof kokteyli alan olursa engellenecekler.
'DÖRDÜZ OLDULAR': CHP, MHP ve HDP'ye üçüzler demiştim. Üçü birden güvenlik reformuna karşı çıktı. Buna Pensilvanya da katıldı. Dördüz oldular. Şöyle bir oyun var. Kılıçdaroğlu "Ben o gençlerle birlikte iç güvenlik reformuna karşı yürüyeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu halkı isyana teşvik ederken, aynı saatlerde Pensilvanya'daki zatın New York Times'da makalesi yayınlanıyor. O da aynı şeyi söylüyor. 28 Şubat'ta, 12 Mart'ta susmuş olan bu zat, AK Parti döneminde özgürlükleri kullanarak sızmış olduğu yerlerden yazan o zat, "Türkiye'de herkes zulüm altında" diyor. Peki bu zat ne yapmak istiyor? Rum lobisini, Ermeni lobisini aleyhimize kışkırtmak istiyor. Kılıçdaroğlu Meclis'te ne söylüyorsa bu zat da Amerika'da aynı şeyleri yazıyor. Maskeleri düşüyor bunların Amerika'daki zatın yazdığı metinleri okuyan, Amerika'dan emir alan Kılıçdaroğlu'ndan ulusalcı olur mu? Sen genel başkanına bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz kendin ol, şuradan buradan gelen talimatla hareket etme. Bu millet sana 4 yıl değil, 4 ay değil, 4 gün değil, 4 saat değil 4 dakika bile vermez. Çünkü 4 dakikada Türkiye'yi Şişli durumana düşürürsün. Türkiye'yi mahkemelik eder bunlar.

MHP VE HDP'YE ELEŞTİRİ:Hadi Kılıçdaroğlu paralelcilere diyetini ödüyor. Sayın Bahçeli sen neden karşı çıkıyorsun? 6-7 Ekim olaylarında "Devlet nerede" diyen sen değil miydin? Şimdi neden karşı çıkıyorsun? Sayın Bahçeli de bunlarla işbirliği içerisine girdi. Öteki tarafta HDP çözüm sürecine balta vurmak için elinden geleni yapıyor. Çünkü hepsi sandık yoluyla iktidar olamayacaklarını bildikleri için bu yöntemlere başvuruyorlar" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralelciler'e diyetini ödüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN