Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Bu bir geri adım değil, reformdur

Başbakan Yardımcısı , Meclis'teki görüşmeleri bir hafta daha ertelenen İç Güvenlik Yasa Tasarısı için "Önümüzdeki hafta kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 9.2.2015 21:28 Güncelleme Tarihi: 9.2.2015 21:41
Yalçın Akdoğan: Bu bir geri adım değil, reformdur
, son günlerde gündemde yer edinen ve çokça tartışılan konular üzerine önemli açıklamalar yaptı. sorularını yanıtladı. Öncelikle İç Güvenlik Yasası hakkında düşüncelerini söyleyen Akdoğan, "bu bir geri adım değil, reformdur" dedi.
"Emniyetin yapısını tamamen dizayn eden bir reformdur. Bu hafta görüşülecekti haftaya kaldı. Önümüzdeki hafta kaldığımız yerden devam edeceğiz. Zaten başlamamıştır"

Polisin yetkileri konusunda Türkiye'nin Avrupa'dan geride olduğunu savunan Akdoğan, şunları kaydetti:

"Burada molotof atılması doğrudur diyen var mı? Türkiye'de polisin yetkisi Avrupa'nın çok gerisinde. Avrupa'da polis gözaltına alabiliyor ama Türkiye'de alamıyor. Biz çok ileriye gitmişiz. Şimdi Avrupa standartlarına getirmeye çalışıyoruz.

Çok ileri adımlar atmışız. Avrupa ülkelerinde olmayan standartlar var. Biz geri adım atmıyoruz. Bakın olaylarından sonra iç güvenlik yasalarında nasıl değişiklikler oluyor. Bu bir geri adım değil, reformdur."

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın tasarıya ilişkin "Karşı çıkan teröristtir" açıklamasına da değinen Akdoğan, "Buna karşı çıkanları terörist olarak yaftalamıyor. Her karşı çıkan terörist dersek Meclis'in bir anlamı kalmaz. Hepsi farklı bir tarafından eleştiri getiriyor, bu normaldir. Söz eleştirenler teröristtir değil. İç güvenlik reformunu gerçekleştirme konusunda kararlıyız. Kobani olaylarından sonra bölgedeki herkesi dinledik, bu bölge insanının talebidir" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın Akdoğan: Bu bir geri adım değil, reformdur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN