Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'in planını bozdu

Polisteki lanmayı ilk ifşa eden emniyet müdürü olan Cevdet Saral, 'ın cemaatin Kuzey Irak petrolllerine konmak istemesini engellemesi üzerine, Paralel Yapı'nın siyasi iktidara düşman olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11.2.2015 09:34 Güncelleme Tarihi: 11.2.2015 13:50
Gülen'in planını Erdoğan bozdu
Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral nın amacının Kuzey Irak'ta bir karargah kurmak ve
oradaki enerji kaynaklarını kullanmak olduğunu açıkladı.

Ankara eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, paralel yapının Kuzey Irak'taki enerji kaynaklarını kullanma hayalinde olduğunu söyledi. 1999'da emniyet içerisinde bu yapıyı ilk kez rapor eden Saral, Trabzon'da katıldığı 'Paralel Yapı' adlı konferanda şunları söyledi: "Açılım politikasını cemaat kendisi yürütmek istedi. Onların projesine göre, devlet ile PKK arasındaki terörü çözecekler ama mülki amirleri ile o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı 'ın bile haberi olmayacaktı. Bu proje Sayın Erdoğan tarafından anlaşıldı, elinin tersiyle itildi."

Saral, "Amaçları; Kuzey Irak'ta müthiş bir karargah kurup, oradaki enerji kaynaklarını kullanmaktı. Bunun gibi her konuda önleri kesildi. Bu yüzden siyasi iktidardan öç almaya çalıştılar" dedi. Paralel yapının okullarını da eleştiren Saral, "Böyle bir birlik devlete yerleştikleri takdirde, kendi okulları dışındaki çocukların devlette görev almaları mümkün değildir. Çünkü o okullarından mezun olan düşünme yetenekleri ellerinden alınmış, sadece abilerinin ablalarının söyledikleriyle yetinen bir insan tipi yarattılar. O çocukları toplumla entegre ederek, içinde bulundukları durumdan uyandırmak zorundayız" diye konuştu.

Güneş

İşte Paralel Yapı'nın dünya imamları

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in planını Erdoğan bozdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN