'ye ilk günde 120 başvuru

Başvuru sürecinin başladığı ’ye ilk gün 120 kişi adaylığı için başvurdu. Şentop, 2011'e göre başvuru sayısının daha fazla olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 13.2.2015 10:03
AK Parti'ye ilk günde 120 başvuru
'de 7 Haziran genel seçimlerindeki adaylığı için dün başlayan süreçte genel merkez ve il başkanlıklarına 120 kişi başvurdu. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, aday adaylığı için ilk gün 36'sı genel merkez toplamda 120 kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, "İlk gün fazla başvuru beklemiyorduk. 2011 yılında genel merkeze 1 başvuru olmuştu. 2011'de 5 bin 700 aday adayı başvurmuştu. Bu seçimlerde daha fazla olabilir diye tahmin ediyoruz" dedi.

KARDOLAŞMA CEVABI

Muhalefetin, istifa eden bürokratların AK Parti'den aday adayı olmasını "kadrolaşmanın ispatı" olarak değerlendirmesini de değerlendiren Şentop, "AK Parti'nin daha önceki seçimlerde olduğu gibi yüksek oy oranıyla parlamentoya gireceği, çok sayıda ni parlamentoya sokacağı belli. Bunu bilenler de AK Parti'ye rağbet gösteriyorlar" diye konuştu.

KAVAF VE İŞLER

Eski lardan Selma Aliye Kavaf da başvuranlar arasında. Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Emrullah İşler de milletvekili adaylığı için yeniden müracaat etti.

Gündoğdu rozet taktı

AK Parti'ye aday adaylığı için başvuranlar arasında eski Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da vardı. Gündoğdu, Şentop'u makamında ziyaret ettikten sonra evraklarını teslim etti. Başvurunun ardından Gündoğdu'ya Şentop tarafından AK Parti rozeti takıldı.

Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'ye ilk günde 120 başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN