Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" ana muhalefet koltuğunu da kaybeder"

Giriş Tarihi: 13.2.2015 16:20 Güncelleme Tarihi: 13.2.2015 16:22
CHP ana muhalefet koltuğunu da kaybeder

, " barajı aşarsa ’nin ana muhalefeti yerine geçer" açıklamasını yaptı.

A Haber'de yayınlanan Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programının konuğu Yeni Şafak Gazetesi yazarı 'ydu.

Programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya'da iki zanlının yakalanması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de öldürülen 3 genç Müslüman'la ilgili sessiz kalan Başkan Obama'ya gösterdiği tepki, / Haziran leri ve çözüm süreci çerçevesinde yapılan görüşmeler masaya yatırıldı.

"POLİSLERİN YAKALANMASI KUVVETLİ BİR DELİL"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya'da iki zanlının yakalanması konusunda değerlendirmelerde bulunan Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, polislerin yakalanması ve iadesinin kuvvetli bir delil olduğunu, bunun 'paralel yapı'yla mücadelede hukuk ayağının güçlenmesine katkıda bulunacağını söyledi.

"ERDOĞAN SADECE TÜRKİYE'NİN DEĞİL İSLAM DÜNYASININ DA TEMSİLCİSİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de öldürülen 3 genç Müslüman'la ilgili sessiz kalan Başkan Obama'ya gösterdiği tepkiyle ilgili de soruları yanıtlayan Bayramoğlu, Erdoğan'ın bu çıkışıyla sadece Türkiye'nin değil İslam dünyasının da temsilcisi olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade etti. Bayramoğlu, "Sadece olayın kendisi değil önemli olan Erdoğan'ın bu net çıkışıdır" dedi.

"İMAJ BOMBARDIMANI TÜRKİYE'NİN SAHİPLENİCİ TAVRINDAN KAYNAKLANIYOR"

Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlarından beklenmeyen tarzda davranmasının simgesel olarak çok güçlü ve anlamlı olduğunu belirten Bayramoğlu, "Hatta Batı'dan Türkiye'ye gelen öfke bir miktar bununla da bağlantılıdır. Son dönemde yaşadığımız Türkiye'ye karşı imaj bombardımanının biraz da Türkiye'nin bu sahiplenici tavrından kaynaklandığını söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

"HDP BARAJI AŞARSA CHP'NİN ANA MUHALEFETİ YERİNE GEÇER"

Programda çözüm sürecinde gelinen son durum ve 'nin baraj senaryoları da değerlendirildi. "HDP ile AK Parti Kürt sorununun çözümünde anlaşacak mı bilmiyoruz. " diyen Bayramoğlu, "HDP barajı geçerse milletvekili sayısı ikiye katlanır ve 'nin ana muhalefeti yerine geçer ama bu kolay değil. Barajı geçemezse de AK Parti daha güçlenir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP ana muhalefet koltuğunu da kaybeder"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN