Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni tweet: Meşruiyetleri sorgulanıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2015 01:17 Güncelleme Tarihi: 14.2.2015 01:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni tweet: Meşruiyetleri sorgulanıyor

Twitter hesabından yeni bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası sistemin meşruiyetinin sorgulanır hale geldiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler'deki, özellikle de Güvenlik Konseyi'ndeki güç dengesinin çarpıklığına işaret ederek, "Dünyanın sadece Batı'dan ibaret olmadığını, doğusu, kuzeyi, güneyiyle çok merkezli bir yapı olduğunu artık herkesin kabul etmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Birleşmiş Milletler'deki, bilhassa da Güvenlik Konseyi'ndeki güç dengesinin çarpıklığını her fırsatta ve her platformda ifade ettiklerini belirten Erdoğan, "Dünya 5'ten büyüktür" diyerek bu gerçeği tüm dünyayla paylaşmaya çalıştıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sosyal ve ekonomik buhranları önlemede yetersiz kalan bir uluslararası sistemin meşruiyeti, eninde sonunda tartışılmaya başlanacaktı. Uluslararası kuruluşların sorumluluklarını yerine getirmemesinin faturası, dünyanın pek çok yerinde masum insanlarca ödeniyor. Dünyanın sadece Batı'dan ibaret olmadığını, doğusu, kuzeyi, güneyiyle çok merkezli bir yapı olduğunu artık herkesin kabul etmesi gerekir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni tweet: Meşruiyetleri sorgulanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN