Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: ABD'den açıklama olmaması manidar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin "Ben, Sayın 'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum, 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz" dedi.

Giriş Tarihi: 13.2.2015 00:06 Güncelleme Tarihi: 13.2.2015 11:16
Erdoğan: ABD'den açıklama olmaması manidar
Cumhurbaşkanı , ABD'de 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin, "Özellikle Başkan 'nın, Sayın Kerry'nin, Biden'ın şu ana kadar hiç bir açıklama yapmamış olması çok manidardır. Bu insanlar terörist değil" dedi.

ÖLDÜRÜLEN MÜSLÜMAN AİLE İÇİN ABD'DE TÖREN - TIKLAYIN

KÜBA'DAN DOKTOR TÜRKİYE'DEN İLAÇ - TIKLAYIN

Cumhurbaşkan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto, iki ülke arasındaki anlaşmaların imzalanmasının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.Erdoğan burada yaptığı konuşmada, görüşmelerinde Türkiye-Meksika ilişkilerini ele aldıklarını belirtti.

Meksika'ya üçüncü ziyaretini gerçekleştirdiğini hatırlatan Erdoğan, diğer iki gelişinin "Başbakan" sıfatıyla olduğunu, "Cumhurbaşkanı ve G-20 dönem başkanı" sıfatıyla ilk ziyaretini yaptığını söyledi.

Dünyanın büyük ekonomileri arasında yer alan ve benzerlikleri bulunan Türkiye ile Meksika'nın neler yapabileceğini detaylı olarak konuştuklarını dile getiren Erdoğan, "Nieto'nun 2013 yılındaki ziyaretinde, Türkiye-Meksika 21. Yüzyıl için Stratejik İşbirliği ve Ortaklık Çerçevesi Belgesini imzalamıştık. Bu defa da gündemimizdeki temel konulara ilişkin hedefleri içeren ortak deklarasyon imzaladık" dedi.

Üç anlaşmayı daha gerçekleştirdiklerini anlatan Erdoğan, Dışişleri Bakanlarının işbirliği bildirisini, 2015-2016 turizm alanında faaliyet programı, antropoloji arkeoloji, kültürel mirasın korunması ve aktarılması alanında işbirliği anlaşmalarını imzaladıklarını kaydetti.

İki ülke arasında tesis edilen iki uluslu üst düzey komisyon yapısının böylece belirlendiğini ifade eden Erdoğan, ülkeler arasındaki ticaret hacminin önemine değindi.

Erdoğan, göreve ilk geldiklerinde Meksika ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 1,2 milyon dolar olduğunu, şimdi yüz kat artarak 1 milyar 256 milyon dolara ulaştığını vurguladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: ABD'den açıklama olmaması manidar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN