Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in oğlu da aday oldu

'in Antalya'da yaşayan oğlu gazeteci yazar Ahmet Nesin, P'den Antalya aday adayı oldu. Nesin, resmi aday adaylık başvurusunu partide sürecin başlayacağı pazartesi günü yapacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 14.2.2015 14:25
Aziz Nesin’in oğlu da aday oldu
P'nin kuruluş aşamasında Ankara'da parti üyesi olduğunu belirten Ahmet Nesin, "Hatta çok enteresandır, Ankara'da partiye üye olurken 'Antalya Konyaaltı' diye üye oldum. Üyeliği, daha sonra buraya gönderdiler" dedi. Haziran seçimlerinde HDP'nin tüm renkleriyle mecliste yer alması gerektiğini dile getiren Nesin, resmi aday adaylık başvurusunu partide sürecin başlayacağı pazartesi günü yapacağını söyledi.

Antalya'da yerel seçimlerde HDP'nin ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş'ın aldığı oylardan yola çıkarak partinin 2 çıkaracak güce sahip olduğunu dile getiren Ahmet Nesin, "Antalya'da 1 olur, 2'nci milletvekilini zorlayacağımızı düşünüyorum" dedi. Antalya'da partisinin oylarının Türkiye'de gelişen süreçten bağımsız olmadığının altını çizen Nesin, "Bütün Türkiye barış istiyor. Barış sürecinde mecliste ciddi bir çoğunlukla olmak zorundayız. Bu hem Kürtler hem de sosyalistler açısından ciddi bir mesele. Barış sürecine geçilmediği sürece Türkiye'de hiçbir şeyin çözülemeyeceğine inanıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Nesin’in oğlu da aday oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN