"'de paralel yapı bertaraf edildi"

Giriş Tarihi: 15.2.2015
TRT'de paralel yapı bertaraf edildi

Kurum içinden ilk kez genel müdür olan Şenol Göka, 'de 'durumdan vazife çıkaranların olduğunu söyledi. Göka, "Şimdi (Paralel Yapı'yı) bertaraf ettiğimiz kanaatindeyim" dedi

tarihinde ilk kez kurum içinden çıkan genel müdür olma özelliği taşıyan Şenol Göka, kurumun yol haritası ile ilgili ilk kez SABAH'a konuştu. TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna 4 ay gibi kısa bir süre önce oturan genel müdür Şenol Göka, kurumdaki paralel yapılanmayla mücadeleden, Eurovision şarkı yarışmasına, yeni sanatçı alımından, İngilizce kanalına kadar birçok merak edileni SABAH'la paylaştı.

'BERTARAF ETTİK'
"Biliyorsunuz genel anlamda paralel yapı diye adlandırılan şey bütün devler kurumları için geçerliydi. TRT'de de herkse gibi durumdan vazife çıkarıp benzer bazı şeyler vardı. Kıyıda kösede kalmış mı onu da bilmiyorum önemliydi bu bizim içinde. Bu genel devlet yapılanmasının dışında bizim kendi işimizde işleyişi sağlıklı sürdürebilmemiz için bile bunun tespit edilip bertaraf edilmesi gerekiyordu. Ben bertaraf ettiğimiz kanaatindeyim"

EUROVISION'A KÜSMEYECEĞİZ: 2016'da Eurovision Şarkı Yarışması'nda olmamız prensip olarak kararlaştırdığımız bir durum. 2016 bundan sonra yeniden geri dönüş için önemli bir takvim.

GURBET SES YARIŞMASI GELİYOR:
TRT'nin bölge müdürlüklerinde sınavlar açarak ve bir de yarışma açarak sanatçı alamaya başlayacağız. Avrupa'da düzenleyeceğimiz Gurbet Ses yarışmasıyla. Buralarda da gençler arasında bu ilgiyi ayakta tutmuş olacağız.

TRT İNGİLİZCE GELİYOR: Uluslararası ekran yüzleriyle ilgili görüşmelerimiz var. Bu anlamdaki rakiplerimiz çok güçlü. Nisan gibi deneme yayınlarına başlarız. 20 Şubat'ta TRT HD kanalımız ultra HD yayınına geçireceğiz. Bu aynı zamanda dünyada da ilkler arasına giriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"TRT'de paralel yapı bertaraf edildi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN