Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldız: İdamın tartışılması yanlış değil

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Gerek sivil toplum örgütleri gerekse kamuoyunda bunun (idam) tartışılıyor olması yanlış değil. Önümüzdeki süreçte bu konular hem kamuda hem sivil toplum kuruluşlarında gündeme gelecek ve tartışılacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 16.2.2015 11:53
Yıldız: İdamın tartışılması yanlış değil
Yıldız, bakanlık toplantı salonunda gerçekleştirilen Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektör Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından gündeme gelen idam tartışmalarına ilişkin soru üzerine Yıldız, cinayetin kabul edilemez bir hadise olduğunu söyledi. Bakan Yıldız, "Öncelikle dünyanın birçok yerinde rastlanan ve hiçbir şekilde ne gerekçeyle olursa olsun makul karşılanamayacak ve nefretle kınanacak bir hadise Türkiye'de gerçekleşti" diye konuştu.

Tüm ülkenin bu cinayet sonrası derinden yaralandığını ve üzüldüğünü anlatan Yıldız şunları kaydetti:

"İnsanoğlu eşrefi mahlukat, yani en şerefli varlık aynı zamanda bir tabir daha var. Hayvandan da aşağı noktaya gelebilen bir varlık. Burada her ikisinin de örneğini görmüş bulunuyoruz. Gerek sivil toplum örgütleri gerekse kamuoyunda bunun (idam) tartışılıyor olması yanlış değil. Önümüzdeki süreçte bu konular hem kamuda hem de sivil toplum kuruluşlarında gündeme gelecek ve tartışılacaktır. Kendisine tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz, ailelerine başlığı ve sabır temenni ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız: İdamın tartışılması yanlış değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN