Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çeteyi bile güldürdü

denilince akla gelen ilk isim olan, çetenin yargı, emniyet ve medya ayağı ile yediği içtiği ayrı gitmeyen , 'ye verdiği röportajda paralel örgüte mensup olmadığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 17.2.2015 14:09 Güncelleme Tarihi: 17.2.2015 14:26
Zekeriya Öz Paralel çeteyi bile güldürdü
denilince akla gelen ilk isim olan, çetenin yargı, emniyet ve medya ayağı ile yediği içtiği ayrı gitmeyen , 'ye verdiği sözde röportajda paralel örgüte mensup olmadığını iddia etti. İngiliz kanalı BBC'ye röportaj veren Paralel savcı Zekeriya Öz, güldürecek bir açıklama yaparak cemaate mensup olmadığını öne sürdü.

BBC'NİN ÇANAK SORULARI KARŞISINDA RAHATTI

Gülen hareketinin yönlendirdiği bütün davalarda Savcı olarak görev alan Zekeriya Öz bu durumu "UYAP'tan bana geldi, hepsi rastlantı" şeklinde açıklamaya çalıştı. Bugüne kadar yapılan hukuksuzlukların tamamını İngiliz kanalı BBC'de reddeden Zekeriya Öz, muhabirin çanak soruları karşısında rahat ve hazırlıklı göründü.

BOLU'DA DÜZ SAVCI OLARAK GÖREV YAPIYOR

Tüm bu davaların yanı sıra, 17-25 Aralık'taki soruşturmaların gözetiminden sorumlu olan Savcı Zekeriya Öz, Türkiye'de 'Cemaatin savcısı' denince akla gelen ilk isim..

Zekeriya Öz 17 - 25 Aralık soruşturmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili görevinden alınmış ve Bolu'ya düz savcı olarak atanmıştı. Son HSYK düzenlemesinin ardından da görevinden ihraç edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zekeriya Öz Paralel çeteyi bile güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN