Demirtaş'tan kritik görüşmesi

Giriş Tarihi: 18.2.2015 09:57
Demirtaş'tan kritik seçim görüşmesi

Eşbaşkanı , 2015 genel leri öncesi ittifak arayışları çerçevesinde ÖDP ve 'le görüşecek.

2015 genel ine geniş bir 'birliğin' çatısı olarak gitmek isteyen 'de, Eşbaşkan 'ın da katılacağı ÖDP ve görüşmeleri yapılacak.

Radikal gazetesinde yer alan habere göre, seçim kampanyasını 'dost' parti ve güçlerle birlikte yürütmek isteyen HDP'de bugün Eşbaşkan Demirtaş'ın da katılacağı ÖDP ve EMEP görüşmeleri var. İlk olarak ÖDP heyeti ile bir araya gelmesi beklenen HDP'nin seçimlere birlikte katılma önerisini bir kez daha dile getireceği ve bunun için koşulların birlikte değerlendirileceği belirtiliyor. Görüşme talebi HDP'den gelirken kesin bir sonuç çıkması zor olsa da her iki partinin tutumunun netleşmesi için önem taşıyor. CHP ile bir ittifaka da gidebileceği öne sürülen ÖDP cephesinde son karar için 28 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Birleşik Haziran Hareketi bileşenleri ile yapılacak görüşmeler sonrasında karar verilmesi bekleniyor.

EMEP'in ise emek, demokrasi ve barış güçlerinin tamamını kapsayan ve buna uygun adayların belirlendiği bir seçim çalışması çerçevesinde birlik konusunda net olduğu belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan kritik seçim görüşmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN