Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcıdan muhbire sorular

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Savcıdan muhbire sorular
Savcı Aydın Aktaş'ın dava dosyasına konulan, Ahmet Yavuz'a yönelik soruları şöyle:
İsimsiz, imzasız, adres ve telefon numarasını belirtmediği dilekçesini zamanın HSYK'sına bizzat verdiğini söylediğinde, o dilekçeyi alan her kim ise "Sen kimsin be arkadaş bu kadar ayrıntıyı nereden biliyorsun" diye neden sormadı?
Soruşturmayı yapan zamanın Başmüfettişi bu isimsiz, imzasız, adres ve telefon numarası belirtilmeyen dilekçeye istinaden seni nasıl oldu da buldu: İfadeni alırken neden "Bu bilgileri kimden ve ne şekilde temin ettin" diye sormayıp "Adliyede çalışan bazı kişileri dinlerseniz onlar size anlatır" şeklinde beyanını almakla yetindi?
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün "güvenilir" olan polis memurları ile irtibata geçtiğini söylemekte bir sakınca görmeyen bu zat, güvenilir addettiği bu polisleri nasıl ve şekilde tespit etti?
Hükümet ile Cemaatin eski dostlar olduğunu, benim bu kavgadan nemalanmaya çalıştığımı söyleyecek kadar öngörü sahibi olan bu zat, bu kadar bilgiye nereden sahip oldu?
Tarafımca yürütülen hiçbir dosyana bakmadığım, leh ve aleyhine hiçbir karara imza atmadığım halde neden beni şikayet etme gereği duydun, asıl amacın ne?
Ben disiplin dosyasının içeriğini öğrenmek için de mahkemeye dava açtığım halde, sen nasıl tüm dosya içeriğine vakıf olabildin?
Soruşturmaya maruz kalan ben aleyhime ifade verenleri bilmez iken sen nasıl olur da bu kişileri isim isim dünya görüşlerine varana kadar bilebilirsin?
Bu iftiranameyi kim ya da kimlerin yardım ve desteğiyle yazdın?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcıdan muhbire sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN