Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 bakandan kadına şiddet zirvesi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 07:39
5 bakandan kadına şiddet zirvesi
Toplantıya; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AB Bakanı Volkan Bozkır, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ katılacak. Reform Eylem Grubu'nda ilk kez Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da yer alacak

AB Ulusal Programı'nda belirlenen hedefler doğrultusunda Kopenhag siyasi kriterlerinin yerine getirilmesi için gerekli olan mevzuatı uyumlaştırma çalışmalarını takip etmek için kurulan Reform Eylem Grubu toplantısı, bugün Ankara Palas'ta yapılacak.
Toplantıya; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AB Bakanı Volkan Bozkır, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ katılacak. Reform Eylem Grubu'nda ilk kez Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da yer alacak. Toplantının ana gündem maddesi kadına yönelik şiddet. Toplantıda, bu konuda Türkiye'nin AB ülkeleri arasındaki yeri değerlendirilecek. Bakan İslam'ın, kadın cinayetlerini önlemek için bakanlığının yaptığı çalışmaları paylaşması bekleniyor.

5 bakan, kadın cinayetlerine karşı hazırlanacak yol haritası ile ilgili görüşlerini de paylaşacak. Toplantıda, bu konuyla ilgili alınacak önlemlerinn AB müktesebatına uygunluğu da tartışılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 bakandan kadına şiddet zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN