Baykal'ın sağ kolu 'den aday

eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın en yakınındaki isimlerin başında gelen ve 'de MYK üyeliği de yapan , 'den milletvekili aday adayı oldu. Adaylığını açıklayan Sayan, memleketi Ağrı ya da İzmir'den aday olmak istediğini söyledi. Sayan, "Ben tercihimi memleket meselesinden yana yaptım" dedi.

Giriş Tarihi: 20.2.2015 19:19 Güncelleme Tarihi: 20.2.2015 19:23
Baykal'ın sağ kolu Savcı Sayan AK Parti'den aday
7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri'nde milletvekili olmak için aday adaylık başvurusu yapma süreci 'de bugün sonra erdi. Akademisyen, spor, sağlık ve siyasetin içindeki birçok isim AK Parti'den milletvekili olmak için başvuruda bulundu. Adaylık başvurusunda bulunun isimlerden en dikkat çekenlerden birisi de eski 'li oldu.

"TERCİHİMİ MELEKET MESELESİNDEN YANA YAPTIM"

Deniz Baykal'ın en yakınındaki isim olarak bilinen, MYK eski üyesi Savcı Sayan, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Aday adaylığını açıklayan Savcı Sayan şunları söyledi: "Yeni Türkiye yolunda Türkiye'yi Suriye'ye çevirmek isteyenlerle direnmek isteyenlerin mücadelesinde ben tercihimi yaptım. Tercihim, Türkiye'ye kardeşlik getirecek bir tercih. Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti'den aday adayı oldum. Kendi öz memleketim Ağrı'dan aday olmak istiyorum. İkinci tercih olarak da eşimin memleketi İzmir'i yazdım. Genel merkez karar verecek."

Yenişafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal'ın sağ kolu Savcı Sayan AK Parti'den aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN