Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Bunlar molotofçu koalisyonu

Giriş Tarihi: 20.2.2015 15:33
Davutoğlu: Bunlar molotofçu koalisyonu

BBP eski Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesinin törenine katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, cenaze namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan , Meclis'te yaşananlara da değindi. Görüşmelerine devam edilen İç Güvenlik Paketi'ne karşı çıkan muhalefet partileri 'Molotofçu koalisyon' olarak değerlendiren Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu

Yasa görüşülmelerine geçişte şiddet uyguluyorlar. Bu yasanın geçmesini isteyen kim AK Parti. AK Parti niçin Meclis'te şiddet uygulasında bu ortamın doğmasına sebebiyet versin. Bu yasayı engellemek isteyenler şiddet oluşturuyor. Onlar halk indinde buna cevap veremezler. Bunlar molotofçu koalisyon. Molotof koalisyonu. Onun karşısında da milletin iradesini temsil eden AK Parti var.

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

Rahmetli Fidan hanımı Dışişleri olarak ziyaret ettiğinde elini öpme şerefini yaşamıştım. Gerçek bir Anadolu kadını misafirperverliği ile karşılaşmıştık. Muhsin Yazıcıoğlu dostumuza da Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün Sivaslı kardeşlerimize hemşerilerimize de taziyelerimi iletiyorum.

BU TUTUM MECLİS'E YAKIŞMIYOR

Gerçekten son 3 gün içinde Meclis'te hiç ummadığımız manzaralarla karşı karşıya kalıyoruz. İç Güvenlik Paketi Ekim ayından bu yana çok detaylı çalışmalarla hazırlanmış, o zamandan beri gündemde olan bir yasadır. Aylardır, daha Kasım ayında ben detaylarını paylaştığım bir yasadır. Bu süreçte yasaya hiç bir katkı sunmayan, eleştiri yapmayan, defalarca çağrımıza rağmen alternatif görüş getirmeyen muhalefet partileri ortak bir tavırla yakışmayan bir davranışı Meclis'e taşıyorlar.

BUNLAR MOLOTOFÇU KOALİSYON

Engelleme olabilir Meclis'te ama bununda üslubu adabı vardır. Toplantıyı idare eden grup başkanvekiline müdahale ile kürsüdeki kişiye müdahale ile olmaz. Grup önergeleri ile zaten sürekli bir engelleme var. Yasa görüşülmelerine geçişte şiddet uyguluyorlar. Bu yasanın geçmesini isteyen kim AK Parti. AK Parti niçin Meclis'te şiddet uygulasında bu ortamın doğmasına sebebiyet versin. Bu yasayı engellemek isteyenler şiddet oluşturuyor. Onlar halk indinde buna cevap veremezler. Bunlar molotofçu koalisyon. Molotof koalisyonu. Onun karşısında da milletin iradesini temsil eden AK Parti var. Daha önce bu tür şeyler çok oldu. Ama hiç bir zaman attığı adımdan, Meclis adabına saygılı olmak yanında yasaların geçmesi konusunda kararlılığından vazgeçmedi. Gerekirse sabahlara kadar çalışırız. Bir daha yüzüne maske takıp genç kızlarımızı öldürmek isteyenlere müsade etmeyeceğiz. CHP'li, MHP'li vatandaşlara seslenmek istiyorum. Merdivenden düşen CHP'li başka vekili tutarken düştü. Böyle bu tür teatürel anlamda tutumla Meclis'in itibarını zedelemeye dönük faaliyetler Meclis adabına da başlarken yapılan yeminin ruhuna aykırı.

HDP 6-7 EKİM OLAYLARINI MECLİS'E TAŞIDI

HDP, 6-7 Ekim'de uyguladıkları terörü şimdi Meclis'e taşımak istiyorlar. Burası TBMM'dir. Burada herkes görüşlerini medeni şekilde dile getirir ve prosedür işler. Engellemek isteyenler kendi doğası içinde önerge ile yapabilir. Ne zaman yasaya geçilecekse o anda anlaşmış bir şekilde üçü harekete geçiyor. Milletimiz bunu görüyor. Ama AK Parti olarak arkadaşlarıma da talimatı verdim. Vakar içinde orada olacak, tahriklere kapılmayacaklar. Bu yasa öyle veya böyle Meclis'ten geçecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Bunlar molotofçu koalisyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN