Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beleş tatili ortaya çıkardı, başına gelmeyen kalmadı

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Beleş tatili ortaya çıkardı, başına gelmeyen kalmadı
17-25 Aralık sürecinin koordinatör savcısı Zekeriya Öz'ü Dubai'de ağırlayan işadamı Halil İbrahim Demirhan'ın ve ailesinin, beleş tatili ortaya çıkardıktan sonra başına gelmeyen kalmadı. Son olarak da soyuldu ve şoförü ağır yaralandı. Savcı Zekeriya Öz'ü Dubai'de ağırlayan işadamı Halil İbrahim Demirhan'dı. Beleş tatili de yine o ortaya çıkardı. Bunun üzerine iddiaya göre Savcı Öz, Demirhan'a aracı gönderdi. Aracı tatil faturalarının ortaya çıkarılmamasını istedi ve Demirhan'ı "Fatura verirseniz sorun ortadan kalkar" diye tehdit etti. Tehdide boyun eğmeyen işadamı Demirhan ise "Gidin faturanızı Ali Ağaoğlu'ndan alın" dedi. Demirhan o günden sonra, zaman zaman tehdit telefonları aldı ve takip edildi. Olaylar bununla da sınırlı kalmadı. Önce işadamı Ali Ağaoğlu'nun avukatlığını yapan kardeşi Ali Demirhan'ın Nakkaştepe'deki evine hırsız girdi, bilgisayarları ve avukatın eşine ait araba çalındı.

KAR MASKELİ 4 KİŞİ...

Son olay ise önceki gün yaşandı. Halil İbrahim Demirhan'ın aracının önü TEM Otoyolu Esenler Mevkisi'nde kesildi. Kar maskeli 4 kişi, kendilerine engel olmak isteyen şoför Mehmet Eken'i (28) silahla ağır yaraladı. Demirhan'ın otomobilinde bulunan 540 bin doları (1.5 milyon lira) çalıp sırra kadem bastılar. Şoför Eken ise, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kamera kayıtlarını inceledi ama henüz bir ipucu bulamadı. Polis, 2 hırsızlık olayıyla, Öz'ün beleş Dubai tatilini ortaya çıkaran bilgileri Demirhan'ın firmasının sağlaması arasında bir bağlantı olup olmadığını araştırıyor.

'TESADÜF OLAMAZ'

Ali Demirhan: Hükümete kumpas sürecinde dik durduk. Bunların kirli çamaşırlarını ortaya çıkardık.17 Aralık sürecinden sonra takip edildik. 40 yıldır hiçbir hırsızlık, gasp olayıyla karşılaşmadık. Ancak son bir yılda bunlar oldu. Tesadüf olamaz. Anlaşılıyor ki tüm bunlar bir merkezden yürütülüyor.
Halil İbrahim Demirhan: Kimseye karşı bir husumetimiz yok. Ancak birilerini rahatsız etmişiz. 17 Aralık'tan önce hayatımızda evimize hırsız girmedi, gasp da edilmedik. Ancak ne hikmetse bu süreçten sonra bunlar başımıza geldi. Biz bu işin peşini bırakmayacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beleş tatili ortaya çıkardı, başına gelmeyen kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN