Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Devletimizin kararıdır

Cumhurbaşkanı, operasyonu saniye saniye takip etti. Harekâtın başarıyla sonuçlanmasının ardından da hükümeti ve TSK'yı arayıp kutlayan Erdoğan, "Operasyon devletimizin kararı ve uygulamasıyla yapıldı" dedi

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Erdoğan: Devletimizin kararıdır
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonun sevk ve idaresini gece boyunca bizzat takip etti. Tayyip Erdoğan, operasyonun başarı ile sonuçlanmasının ardından da, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı ile telefon görüşmesi yaptı ve tebriklerini iletti. Cumhurbaşkanı görüşmelerde, hedeflenen işlemlerin başarıyla gerçekleştirilmesinden dolayı Şah Fırat Operasyonu'na katılan askerler başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her türlü takdirin fevkindeki bu başarılı operasyonu gerçekleştiren Hükümetimizi ve Silahlı Kuvvetlerimizi, şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

'EMANETLER SALİMEN GETİRİLDİ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şah Fırat Operasyonu'na ilişkin yaptığı yazılı açıklamada ise Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı başarılı bir operasyon neticesinde değiştirildiğini belirterek şöyle dedi: "Sevk ve idaresini bizzat takip ettiğim, Sayın Başbakanımızın ve Genelkurmay Başkanımızın harekat merkezinden bizzat yürüttüğü bu operasyon, ecdadımızın bizlere emaneti olan Süleyman Şah Türbesi'ni, savaş şartlarının hâkim olduğu Suriye'de daha güvenli bir mevkiye nakletmeyi amaçlamıştır. Gece boyu gerçekleştirilen Şah Fırat operasyonuyla Süleyman Şah Türbesi, tüm emanetler ve orada görev yapan askerlerimiz, salimen ülkemize getirilmiş bulunmaktadır. Operasyon, devletimizin kararı ve uygulamasıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Süleyman Şah'ın naaşı, askerlerimiz tarafından kontrol altına alınan ve şu anda bayrağımızın dalgalandırıldığı, sınırımıza 200 metre mesafede Eşme bölgesine nakl-i kubur ile getirilecektir. Daha önce 2 defa yeri değiştirilmiş olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu, yine uluslararası hukuk ve anlaşmaların bir gereği olarak yeni mekanında bayrağımızı dalgalandırmaya ve ecdadımızın hatırasını yaşatmaya devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Devletimizin kararıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN