'Gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar'

AK Partili Mehmet Metiner, Şah Fırat operasyonuna karşı çıkanları eleştirdi.

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:01
'Gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar'
Toprak kaybı iddiasını bulunanların, tarih bilgisine bakılması gerektiğini söyleyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "Operasyondan gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

Metiner, Şah Fırat operasyonu sonucu Süleyman Şah Türbesi'nin yerinin değiştirilmesi hakkında konuştu. Metiner, operasyonu Türkiye'nin toprak kaybettiği şeklinde yansıtmaya çalışan CHP'lileri ve paralel yapıyı sert bir şekilde eleştirdi.

"GURUR DUYACAKLARINA RAHATSIZ OLUYORLAR"

Türkiye'nin toprak kaybettiğini söyleyenlerin tarih bilgisine bakmak gerektiğini kaydeden Metiner, "Türkiye'yi birileri bir takım provokasyonlarla savaş ortamına çekmek istiyordu. Biz derin bir sağduyu ile operasyon yapıyoruz, oradaki hakimiyat hakkımızı tekrar koruyoruz, Türkiye'yi o bataklığın dışına çıkarıyoruz, Türkiye üzerine plan yapanların oyunununu bozuyoruz, muhalefetimiz bundan gurur duyucağına rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

"TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPIYORLAR"

Paralel medyanın AK Parti'ye muhalefet edeceğim derken Türkiye düşmanlığı yaptığını söyleyen Metiner, "IŞİD gelseydi Süleyman Şah Türbesi'ne saldırsaydı ne olurdu? O zaman da hesap soracaklardı. Niye Türk ordusunun saldırmayacağı sorgulanacaktı. Böyle bir durum olsaydı bundan kim kazanç sağlardı?" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN