Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan faiz kararına ilk yorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Macaristan Başbakanı Victor Orban ile basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 14:12 Güncelleme Tarihi: 24.2.2015 14:44
Davutoğlu'ndan faiz kararına ilk yorum
Başbakan Ahmet Davutoğlu Macaristan ziyareti sırasında mevkidaşı Viktor Orban ile bir araya geldi.

İki lider görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Davutoğlu, gelen bir soru üzerine Merkez Bankası'nın 25 baz puanlık faiz indirimini değerlendirdi.

Davutoğlu şunları kaydetti:

"Merkez Bankası'nın faiz indirimi haberi bize ulaştı. Faizlerin inme trendinde olması önemlidir. Türk ekonomisinin sıhattik göstergelerinden biridir. Daha fazla bir ivmeyle olması yönündeki beklentimizi hep ifade ettik. Merkez Bankası bu yönde bir değerlendirme yaptı. İvmenin düşme trendinde olması olumludur. Ama biz bunun daha fazla ivmeyle seyretmesi kanaatimizi ifade etmiştik, bugün ediyoruz. Beklentimizin daha fazla indirim yönünde olduğu her zaman dile getirdiğimiz husustur."

TÜRKİYE KENDİ HAKKINI KORUMAK İÇİN İZİN İSTEMEZ

Davutoğlu, "Türkiye'yi kimse dolaylı ya da doğrudan tehdit edemez. Uluslararası hakkımızı kullandık. Bunun tartışılacak bir tarafı yoktur. Bunun için Birleşmiş Milletler'e de bildirimimizi yaptık. Eşme'de türbe ve çevresi artık Türk toprağıdır. Suriye rejimi şu anda Karakozak'ta yoktur. Öncelikle rejimin sorması gereken, "Niye biz kendi ülkemizi kontrol edemiyoruz" olmalıdır. Savaş nidaları atmak yerine bunu sormalıdır. Muhatap olarak aldığımız Suriye Ulusal Koalisyonu'na bildirimde bulunduk" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan faiz kararına ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN