Düşmanlığımızdan korkun

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Düşmanlığımızdan korkun

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Şah Fırat operasyonunu müthiş bir başarıyla tamamladığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Arınç: Operasyona dünyada hayranlık var. Kimse Türkiye'nin düşmanlığını kazanmak istemesin

Muhalefetin Şah Fırat operasyonunu İran ve Suriye ağzıyla eleştirdiğini belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin dostluğu herkes için önemlidir" dedi. Bakanlar Kurulu'nun 6.5 saat süren toplantısının ardından soruları yanıtlayan Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

TEESSÜFLE KARŞILIYORUZ:
Muhalefetin temelsiz, dayanaksız, milli menfaatlerimizi göz ardı eden açıklamalarını teessüfle karşılıyoruz. Operasyonu başarıyla sonuçlandırdık. Bu başarı hikaye olarak da yıllarca anlatılacaktır ama Türkiye'deki muhalefetin İran ve Suriye ağzıyla bizi eleştirmelerini de yadırgıyoruz. Müthiş, her dakikası bir saat akordu içinde gerçekleştirilmiş operasyona dünyada hayranlık varken, belli ülkelerin bizi eleştirmiş olması bizi ilgilendirmez. Türkiye'nin dostluğu herkes için önemlidir. Kimse Türkiye'nin düşmanlığını kazanmak istemesin. TSK müthiş bir operasyonu başarıyla tamamladı.

UCUZ BİR AÇIKLAMA:
TBMM'de birbiriyle hiç uyuşamayacağını düşündüğümüz üç siyasi birtakım hareketler, eylemler, bağırmalar, yüzlerini kapatmalar, masaları yumruklamalar, birbirlerini ittirmeler ile paketin görüşülmesini engellemeye çalışıyor. Sayın Bahçeli, HDP'nin bu kanunu çıkarmamak uğruna yaptıklarına nasıl katlanabilir, Parlamento'nun kilitlenmesine nasıl müsaade edebilir? Bir insan, HDP veya CHP ile nasıl işbirliği yapabilir, bunu anlamak mümkün değil. Bir ana muhalefet partisi, sokak eylemlerine nasıl arka çıkabilir. Selahattin Demirtaş'ın 'iki maddeyi getirin çıkaralım' demesi ise ucuz bir açıklama.

TOP HDP'NİN AYAĞINDA:
Silah bırakmaya yönelik bir açıklamanın yapılabilecek olmasına karşı Kandil'den engeller çıkarılmıştır. Biz süreci milletimizin menfaatlerine uygun şekilde sürdürmekte kararlıyız. Alınacak her kararın Türkiye'de silahtan ve şiddetten arındırılmış bir siyaset ortamına katkı yapacağına inanıyoruz. Top hala HDP'nin ayağında. Bakalım iyi kullanabilecekler mi topu?

İNGİLİZLER HATALI:
(İngiltere'den gelen 3 genç kız) Bu üç kişi 17 Şubat'ta Türkiye'ye giriş yapmış, İngiliz makamları 20 Şubat'ta bize haber vermişler. İngiltere'nin 3 gün sonra haber vermesi kınanacak bir durumdur. Bu kişilerle ilgili arama çalışmaları devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşmanlığımızdan korkun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN