Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaoğlu'ndan Türk bayraklı reklam açıklaması

Giriş Tarihi: 26.2.2015 08:46
Ağaoğlu'ndan Türk bayraklı reklam açıklaması
Ali Ağaoğlu, reklam filminde yer alan Türk bayrağı nedeniyle yasaklatma tepkilerine açıklama yaptı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Reklam kampanyasında Türk Bayrağı kullandığı gerekçesiyle reklam filmini yasaklatma girişimine tepki gösterdi. Ağaoğlu yönetimi, bu girişimin hukuki dayanağı olmadığını belirtti.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklama şöyle:

" RTÜK üyesi Ali ÖZTUNÇ'un habere konu dilekçesinde de aktardığı üzere, Türk Bayrağı Kanunu'nun 7. Maddesinin 2. Fıkrası : "Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun AMBLEM, FLAMA, SEMBOL VE BENZERLERİNİN ÖN VEYA ARKA YÜZÜNDE ESAS VEYA FON TEŞKİL EDECEK ŞEKİLDE KULLANILAMAZ." hükmünü içermektedir. Anılan hükümden de açıkça anlaşılacağı gibi, Türk Bayrağı'nın, AMBLEM, FLAMA, SEMBOL VE BENZERLERİNİN ÖN VEYA ARKA YÜZÜNDE ESAS VEYA FON TEŞKİL EDECEK ŞEKİLDE kullanımı yasaklanmıştır. Reklam filmimizde Kanun'un yasakladığı şekilde bir uygulama ve görüntü yoktur.

Yine, habere konu dilekçede sözü edilen Türk Bayrağı Tüzüğü'nün 18 ve devamı maddelerinde de, Türk Bayrağı'nın reklam filmimizdeki şekilde kullanılmasını yasaklayan bir hüküm bulunmamaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaoğlu'ndan Türk bayraklı reklam açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN