hesap verdi

Giriş Tarihi: 26.2.2015 14:30 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 16:20
Can Dündar hesap verdi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni , Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya katıldı. Dündar, adliyeye geldiğinde gazetecilere açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili her sözü, her eleştiriyi hakaret sayarak dava açtığını ifade eden Dündar, "Bir tür kendince yıldırma politikası izliyor. Zaten muhasara altına alınmış bir basın, medya ortamında ses veren herkesi de cezalandırarak yıldırmaya çalışıyor. Ama bunun bir karşılığı olmadığını göreceksiniz. Çünkü biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz. Belki yargılanarak, belki tehditlere maruz kalarak ama elbette devam edeceğiz" diye konuştu.

"ERDOĞAN YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI YAPTI"

, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek, "Bugün yaş günü, kendince böyle bir yaş günü kutlaması yaptı. Birçok meslektaşım bugün burada yargılanacaklar. Mahkemelerde buluşuyor olacağız" dedi.

CEMAAT ARKASINDAYDI

Can Dündar'ın adliye önünde gazetecilere açıklama yaptığı sırada cemaatin olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı üyesi Erkam Tufan'ın da Dündar'ın arkasındakilerden biri olması dikkat çekti.

Can Dündar ve gazetesi, önceleri Cemaat'le ve Cemaat'in yazarlarıyla sürekli davalık oluyordu. Şimdi ise iktidar karşıtlığı bu iki kutbu birleştirmiş durumda.

CEMAAT'İN TAPELERİNİ YAYINLAYAN CUMHURİYET'İN BAŞINA GEÇTİ

Cumhuriyet yönetimi, Charlie Hedbo'nun Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlamak istemeyen Utku Çakırözer'i genel yayın yönetmenliği koltuğundan almış, yerine ise Can Dündar'ı getirmişti.

Aynı Cumhuriyet 17 Aralık süreci sonrası Cemaat'in ardı ardına yayınladığı ses kayıtlarını manşetlerine taşımıştı.

Ramazan Akyürek gözaltına alındı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar hesap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN