Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Meclis'teki şiddeti lanetliyorum"

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Başbakan Erdoğan dün Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği heyetini kabul etti. Konuşmada Meclis'teki İç Güvenlik Paketi görüşmelerine değinen Erdoğan muhalefete sert eleştirilerde bulundu:

TAM DA ŞİDDET KONUŞULURKEN:
Bir taraftan kadına taciz, şiddet konuşuluyor, kalkacaksınız TBMM'de başkanvekili olan bir bayana kürsüde her türlü ağza alınmayacak hakaretleri yapacaksınız. Lanetliyorum. Parlamenter sistem içerisinde temel hak ve özgürlüklerin egemen olduğu bir sistem içerisinde, milletvekillerine yakışacak üslup değildir.

TERÖRÜN TEMSİLİ PARLAMENTOYA GİRMİŞ:
TBMM'nin çatısı altında Sayın Başkanvekili'nin önündeki çan kırılıyorsa, kürsüde konuşmacı, bakıyorsunuz bayan milletvekilleri gelip onları taciz ediyorsa, bir başkası geliyor orada mikrofonu kırıyor, koparıyorsa, bir başkası veya başkaları oturup suratlarını maskeyle örtüyorsa terörün temsili artık Parlamento'ya girmiş demektir.

GÖREVİNİZ YASA ÇIKARMAK:
Milletvekilinin görevi yasa çıkarmaktır. Engel olabiliyorsan engel olabilirsin. Bunun yolu, yöntemi her şeyi bellidir. Olamıyorsan kabul edeceksin. Millet size elinize ne varsa alın, gereğini yapın diye oraya göndermedi. Meclis'teki manzaraya baktığınızda, sanırsınız ki bu değişiklikle molotof serbest bırakılıyor. Böyle şey olur mu ya? Uyuşturucu teşvik ediliyor, polisin olaylar karşısında eli kolu bağlanıyor. Halbuki tam tersi... Aslında bunlar ne dediklerini, ne istediklerini de bilmiyorlar.

ERKEK NİYE ETEKLE DOLAŞIYOR?:
Maske, niye maske takıyorsun? Eğer sen terörist değilsen yüzün açık dolaş. Erkeğim diyor, ne erkeği ya? Erkek pantolonla dolaşıyor, sen niye etekle dolaşıyorsun? Güya kendilerini gizliyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Dürüst olun, dürüst. Bununla ilgili bu kanun er veya geç çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Meclis'teki şiddeti lanetliyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN