Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afgan kadın polisler mezun oldu

Sivas Polis Meslek Yüksekokulu ve Eğitim Merkezi'ndeki 4 aylık eğitim çalışmalarını tamamlayan 190 Afgan kadın polis adayı mezun oldu.

Giriş Tarihi: 27.2.2015 21:56 Güncelleme Tarihi: 27.2.2015 22:49
Afgan kadın polisler mezun oldu
2011 yılında açılan ve Türkiye-Afganistan arasında yapılan anlaşma doğrultusunda Afgan polis adaylarına eğitim veren Sivas Polis Meslek Yüksekokulu ve Eğitim Merkezi'nde bu yıl kadın polis adayları mezuniyet heyecanı yaşadı. Bugüne kadar 2264 Afgan polisin mezun olduğu okulda, 3 Kasım 2014'te eğitime başlayan 190 Afgan kadın polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.
Polis Okulu'nda gerçekleştirilen törene Sivas Vali vekili Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkan vekili Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Afganistan İçişleri Bakanlığı Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Serdar Mohammad Kohdamani katıldı.

Polis Okulu Müdürü Fehmi Bozdağ, Afgan Polislerin Yetenek ve Kapasitelerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 3 ay boyunca 26 Afgan kadına, 4 ay boyunca ise 190 Afgan kadın polis adayına eğitim verildiğini belirterek, mezunlara görevlerinde başarılar diledi. Polislik mesleğinin önemini vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Kohdamani ise Afganistan ve Türkiye'nin karde�� ülke olduğunu belirterek bu eğitimlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Roya Abbas Ali yaş kütüğüne plaket çaktı. Dereceye girenlere diplomaları ve ödüllerinin verilmesinin ardından kadın polisler yemin etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afgan kadın polisler mezun oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN