Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eşimi sevgi ve saygıyla yolcu ettik'

Giriş Tarihi: 1.3.2015
'Eşimi sevgi ve saygıyla yolcu ettik'
Ünlü edebiyatçı Yaşar Kemal'in hayatını kaybetmesinin ardından tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde eşi Ayşe Semiha Baban, Kültür Bakanı Ömer Çelik, Başhekim Prof. Dr. Mehmet Akif Taran ve yakın dostu sanatçı Zülfi Livaneli ortak açıklama yaptılar. Yaşar Kemal'in eşi Ayşe Semiha Baban, "Hepimizin başı sağolsun. Başından beri medyanın büyük bir ilgi sevgi ve saygıyla izlemesi bizi çok memnun etti. Hepiniz meslektaşınız olan her şeyden önce Yaşar Kemal'in de gurur duyacağı bir şeydi. 45 gündür İstanbul Tıp Fakültesi'nde olabilecek en iyi bakım ihtimam sevgi ve saygıyla yolcu ettik. Tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi. Yaşar Kemal'in vefatı üzerine birçok kesimden taziye mesajı yağdı:
Zülfü Livaneli: Sadece Türkiye değil, insanlık da büyük bir evladını kaybetti. Yaşar Kemal öyle kolay rastlanacak, yetişecek bir insan değildi.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim:
Ağabeyim, dostum, hemşehrim, Türk Edebiyatı'nın en büyük ustalarından Yaşar Kemal'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Yaşar ağabeyimin ifadesi ile 'insan evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar'. Biliyorum onun kapladığı yeri doldurmak mümkün olmayacak.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Ülkemiz çok büyük bir turizm elçisini, insanlık ise çok büyük bir değerini kaybetti.
HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ: Yaşar Kemal'in bize en büyük mirası, umuttur. Eserleri, insani değerler, barış ve adalet mücadelesi için ilham kaynağı olmayı sürdürecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eşimi sevgi ve saygıyla yolcu ettik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN