Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aracına bomba konulan komutan konuştu

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde evinin önünde park halindeki otomobilinin altına konulan iki adet bomba ile öldürülmek istenen Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Cephet-ül Hak Grubu Lideri Yusuf El Hasan, El Nusra ile yaşadıkları bir problem nedeniyle öldürülmek istendiğini, bu nedenle de kısa süreliğine ailesi ile birlikte Türkiye’ye geldiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 22:59 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 23:05
Aracına bomba konulan komutan konuştu
Olay gecesi evinde olduğunu ve ölümden kıl payı kurtulduğunu belirten 40 yaşındaki Yusuf El Hasan, "2011 yılında başlayan direnişle ÖSO'da görev aldım. Ben sivilim. Asker değilim. Cephet-ül Hak grubundayım. Üst düzey komutan olarak görev aldım. 3 bin kişi ile rejime karşı mücadele ediyoruz. El Nusra grubu ile ters düştüm. Beni öldürmek istediler. Bunun üzerine Türkiye'ye geldim ve 3 aydır buradayım. Ancak ekibimle temasımı bırakmadım. En kısa sürede tekrar döneceğim" dedi.

El Nusra ile bir anlaşma içerisinde olduklarını, aralarındaki sorunun çözümüne kadar Suriye'ye gitmeyeceğini belirten Hasan şöyle devam etti:

"Biz ÖSO olarak hedefimiz ve derdimiz rejimle mücadele etmektir. Kısa süre sonra dönerek arkadaşlarımın yanında olacağım. Olayın ortaya çıkmasında ve bir facianın yaşanmamasında aracıma konulan bombanın bulunmasını sağlayan polis ekiplerine teşekkür ediyorum. Polis bombayı görmeseydi şu anda ölmüş olacaktım. Benimle beraber o gün araca binecekler de ölecekti. Hatta büyük bir facia yaşanacaktı. Türkiye Cumhuriyeti devletine ve polisine teşekkür ediyorum. Hayatımı kurtardılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aracına bomba konulan komutan konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN