Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batum'dan partisine çok sert eleştiriler

Giriş Tarihi: 2.3.2015 15:05
Batum'dan partisine çok sert eleştiriler

Kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen ancak mahkeme kararıyla CHP'ye Süheyl Batum, CHP'ye ateş püskürdü.

CHP'den ihraç kararı mahkemece iptal edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Meclis'te düzenlediği ibasın toplantısında, CHP'den ihraç kararına ilişkin açtığı davayı kazandığını, artık bir CHP Milletvekili olduğunu ifade etti.
Süheyl Batum, dava açmasındaki nedenin partisine yeniden geri dönmek değil, hiç kimsenin keyfi olarak, hukuksuz bir şekilde ayrımcılığa tabi tutulamayacağını ispat etmek için olduğunu kaydetti.

HUKUKSUZLUĞU UTANMADAN YAPTILAR

Mahkeme kararını aldıktan sonra CHP'den aday olmak için 3 günlük süre bulunduğunu, ancak buna rağmen adaylık başvurusunda bulunmadığını anlatan Batum, "Bu kadar haksızlığı, hukuksuzluğu zerre kadar utanmadan yapan, bu hukuksuzluğa göz yuman, görmezden gelen bu kişilerle bir arada siyaset yapmayı, aynı listede yer almayı kendime zul addettiğim için adaylığımı koymadım. Bu hukuksuzluğu yapan kişiler yönetimde bulunduğu sürece onların hazırladığı listede yer almayacağım" diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU DA DAHİL OLMAK ÜZERE"

Batum, siyasal mücadeleye devam edeceğini, bunun tek yolunun milletvekili olmaktan geçmediğini ifade etti.
Partisinden ihraç edilmesine yönelik mücadelesinin burada kalmayacağını kaydeden Batum, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dahil olmak üzere bu süreci kendisine yaşatanlara, kendisini itibarsızlaştırmaya çalışanlara ayrı ayrı dava açacağını açıkladı.
Batum, Vatan Parti'sine üye olacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batum'dan partisine çok sert eleştiriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN