Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Silahlar devam etsin mi istiyor?

Giriş Tarihi: 2.3.2015 19:19 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 20:32
Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Silahlar devam etsin mi istiyor?

Başbakan Ahmet Davutoğlu A Haber ve Atv ortak canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. Son günlerde Türkiye'nin bir numaralı gündemi olan 'silah bırakma' açıklamasından sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu açıklamalara sert eleştiride bulundu. Davutoğlu, "Sayın Bahçeli hayal dünyasında yaşıyor. Bahçeli silahlar devam etsin mi istiyor?" dedi.

HDP DE MHP DE BU TOPRAĞIN ÇOCUĞU

Bunları şimdiden zikretmek doğru değil. Biz bu konuda önemli olan Türkiye'de şiddetin, terörün, baskının sona erdiği ve her şeyin rahatlıkla konuşabileceği bir ortamın olması. Seçimlere giriyoruz. İstiyoruz ki bahar şenliği gibi seçime gitmek. Halka da kendimizi anlatalım. Bundan herkes kazanır. Seçime giderken bu noktaya gelinmiş olması başlı başına büyük bir kazanç. Ben yine ısrarla söylüyorum. Şuanda ortadoğu'da en hayırlı haber budur. Yarın bazı demeçlerle açıklamalarla eylemlerle çözüm sürecini provoke edebilirsiniz. Ben herkese çağrıda bulunmak istiyorum. HDP hemen açıklamasının ardından Demirtaş'ın açıklamaları ile içi boşaltılmaya çalışıldı açıklamaların. Sahiplenin bunu korkmayın. Aksine kredi kazanacaksınız. MHP hemen vatanı bölüyoruz gibi bir iddia. Kim nereyi bölüyor? Yıllardır bu iddiayı sürdürüyorsunuz. Hep Türkiye daha fazla birleşiyor. Ben İç Anadolu'yu milli birlik konusunda herkesin dilini iyi okuyorum. Kimse artık şehit cenazesi görmek istemiyor. Biz bu toprakların çocuklarıyız. İç Güvenlik Paketi'nde çok güzel işbirliği yaptılar. Demek ki istediklerinde yapabiliyorlar. MHP ile HDP'nin yan yana olması güzel ama sanki arada görünmez bir duvar varmış gibi oturmak da olmuyor. Konuşun, tartışın. Bu 10 maddeyi sanki Türkiye'nin bölünme deklerasyonu gibi gösteriliyor. Aksine biz yüzyıllık yaraları sararak geliyoruz. Benim gönlümdeki Türkiye'de MHP gitsin Hakkari'de, Diyarbakır'da miting yapabilsin. Hem bunu yapamayacak konjektürdesin. Zihnen zaten Türkiye'yi sizler bölmüşsünüz. Ben mitingleri Hakkari'den başlamak istiyorum. Ta ki herkes bilsin ki biz bu toprakların her yerine aşığız, her yerinde konuşuruz. Sonu bedeli ne olursa olsun bu toprağı ayrı görmeyiz.

Bu metinde zikredilen hususlar herkesin konuşabileceği tartışabileceği hususlar. Mermiler molotoflar yerine bunlar konuşulsun. Türkiye'nin geleceği parlak.

Çözüm süreci konusunda bu süreci ele alırız bir sonuca varırız. Bu heyet silahları bırakmayı da takip edecek heyet. Akil insanlar heyeti bu süreci de takip edecek. Her şeyin başlangıcı silahların bırakılması olacak.

HASTA MAHKUMLAR

Bu insani bir konudur doğru. Biz bunu daha önce de yaptığımız düzenlemelerle buna imkan sağlamıştık. Buna olumlu bakıyoruz insani bir konudur. Bunu daha önce de 1 Ekim'de Sayın Demirtaş ile görüştüğümüzde de söylemiştim. Türkiye hukuk devleti bunun Adli Tıp'tan gelmesi lazım. Bununla ilgili gerekli adımlar atılmalıdır. Benim burada rakam vermem kaç kişinin olacağına ilişkin bir rakam vermem doğru değildir. Bu ağır hasta tabirinin içini dolduracak olan doktorlarımızdır.

ÖCALAN İÇİN İYİLEŞTİRME

Şu anda Türkiye'deki hapishanelerin çoğunda iyileştirmeler yapıldı. Dolayısıyla burada ciddi problem olduğu zaten söz konusu değil. Türkiye'deki diğer mahkumların istifade ettiği şartlardan kendisi de istifade edebiliyor. Sayın Bahçeli hayal dünyasında yaşıyor. Olumlu adımlar atıldı ya bunu meşru kılacak ifadelerle bunu durdurmak. Onun için çağrıda bulunuyorum. Bu süreci sahiplenirseniz oy aldığınız kesimler size tepki göstermeyecek. Bunu engeller veya sabote ederseniz vebali sizin üzerinizde kalır. Biz bir tek annenin gözyaşına yaş dökülmesin diye uğraşıyoruz. Şu açıklamada Öcalan'ın serbest kalacağına ilişkin tek bir kelime var mı? Bahçeli silahlar devam etsin mi istiyor? Artık biraz basiret akıl izan diyebilmeliyiz. Bu anlamda Sayın Türkeş'in verdiği örnekleri de düşünsün Sayın Bahçeli.

ÇÖZÜM SÜRECİ KAYBETTİRMEZ, KAZANDIRIR

Kılıçdaroğlu da CHP'den olumlu mesajlar geldi ama daha ciddi sahiplenmesi lazım. Bu parti sadece AK Parti'nin meselesi değil milletin meselesi. 20-30 Sene önce biz gençken. Muhtemelen Diyarbakır'da da İzmir'de de bebekler doğdu. Birileri o bebekleri büyüdükçe dağlarda karşıt taraflar haline getirdiler. Kaybolan can bizim canımızdır. Artık buna bir son verme zamanıdır. Eminim eğer Sayın Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Demirtaş halka giderse görecekler ki çözüm süreci onlara kazandırır kaybettirmez

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Silahlar devam etsin mi istiyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN