Kaos oyunları üniversiteye sızdı

Giriş Tarihi: 3.3.2015 01:21 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 05:43
Kaos oyunları üniversiteye sızdı

Seçim öncesi Türkiye’de kaos yaratmak isteyen derin güçler, ilk denemelerine üniversitelerden başladı. İzmir’de bir öğrenci öldü, İstanbul’da polis her gün fakültelerdeki kavgalara müdahale ediyor. Gezi benzeri gerginlik isteyenler üzerinden planlar yapıyor.

Türkiye 7 Haziran'da tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacak. yla başlayıp, 17 Aralık operasyonlarıyla ülkenin istikrarını bozmak isteyen derin yapılar ise yine harekete geçti. Haziran'da yapılacak seçimler öncesi kaos çıkarmak için mazeret arayan derin güçlerin masasında ilk olarak üniversiteler var. Üniversitelerde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çatışmalar yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü öğrenciler fakülte önünde kavga etti. Kavgada, taş, bıçak, sopalar kullanıldı. Kavga sırasında karşıt görüşlü bir grup içindeki hayatını kaybetti. Yine Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde önceki gün karşıt öğrenciler arasında kavga çıktı. Bazı öğrenciler gözaltına alındı.

BAŞARILI OLAMADILAR


İstanbul'da ise hemen hemen her gün üniversitelerde karışıklık var. Ama polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle olaylar büyümeden engelleniyor. Bu da derin yapıların aklındaki en büyük planı bozuyor. Çünkü olası bir karışıklığın fitili İstanbul'dan ateşlenmek isteniyor. Ama polisi buna müsaade etmiyor. En son İstanbul Üniversitesi'ne 6 ay önce asılan YPG bayrağı yeni asılmış gibi gösterilerek provokasyon yapıldı. Bu da büyümeden engellendi. 10 Aralık 2014 tarihinde Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğrenciler arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti.

PARTİLERDEN DESTEK ARAYACAKLAR

Gezi benzeri olaylar isteyen derin yapılar üzerinden yeni planlarını devreye sokmaya hazırlanıyor. İstihbarat birimlerine göre Sol marjinal ve Gezi olaylarındaki gruplarda bu harekete destek vermeye hazır. PKK ve DHKP-C'yi de bu olayların içerisine çekmeye çalışıyorlar. Olayların büyütmek için CHP-MHP ve HDP'den de destek istenecek.

23 Şubat'ta Niğde Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında çıkan kavgada 2 öğrenci yaralanmıştı. Kavgaya müdahale eden polis ekipleri 4 öğrenciyi gözaltına almıştı.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaos oyunları üniversiteye sızdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN