Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Şubat'ın 'karakutusu' MİT'e kumpası anlattı

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Taraf gazetesinin 2012'de deşifre ettiği MİT irtibat görevlisi Mustafa Özer aHaber'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Asıl hedefin, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu savunan, 7 Şubat kumpasının karakutusu Özer, "Erdoğan o zaman ciddi bir siyasi irade göstermeseydi birçok şey olurdu, kumpaslar devam ederdi" dedi. Yüzde Yüz Siyaset programına katılan Özer özetle şöyle konuştu:
MİT ERDOĞAN'DAN SONRA MİLLİLEŞTİ: Ben hedeflerine giden basamaklardan biriydim, bundan önce de denediler olmadı, bende plan tuttu. Bunların hedefi MİT'i ele geçirmekti. Hakan Fidan gitseydi Erdoğan'a olay yansıyordu. MİT Erdoğan'dan sonra millileşmişti. Ben PKK'nın tepe kadrolarıyla çok rahat görüşüyordum. Karayılan ile görüşüyordum. Bugün imkanım olsa yine bu kimlikle giderim. Çözüm sürecine bir katkım olacaksa niye gitmeyeyim ki?
KCK'LI DİYE EVİMİ BASTILAR: KCK terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla evimi basıp gözaltına aldılar. Beni gözaltına alanlar, şimdi Fethullah Gülen terör örgütüne üye olmaktan içerde. KCK'lıya gelmediklerini biliyorlardı. MİT irtibat görevlisi olduğumu bilerek geldiler.
DÜZMECE AVUKAT: İfade verirken bana düzmece bir avukat getirdiler. "Beni MİT gönderdi" dedi. Bir iki soru sordum. Cevaplayabiliyordu. Erdoğan o zaman ciddi bir siyasi irade göstermeseydi birçok şey olurdu.
CEMAATİ AFRİKA'DA CIA KORUYOR: Siz devlet başkanının sokağa çıkamadığı bir ülkede hem okul kuruyorsunuz hem ticaret yapıyorsunuz, bir şey olmuyor. Darfur'a sözde yardım götürmüşler. Dışını yeşile boyamışlar, içerde çocuklar kamçıyla eğitim görüyorlardı. Fotoğrafladım. Öyle bir yerde CIA koruyordur cemaati, para, mafya koruyordur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Şubat'ın 'karakutusu' MİT'e kumpası anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN