Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu ABD'de konuştu

"Bir milleti, bir topluluğu topluca terör ithamı altında tutmak da bir insanlık suçudur"

Giriş Tarihi: 5.3.2015 06:43 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 06:44
Başbakan Davutoğlu ABD'de konuştu
Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York'ta Amerikan Türk Dernekleri yöneticileri ile bir toplantı düzenledi. Toplantıya çok sayıda dernek yöneticisinin yanısıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı.

İşte Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

-Dünyanın neresinde olursa olsun, kim yaparsa yapsın terör insanlık suçudur. İster Müslüman, ister Hristiyan. Hangi etnik veya dini gruba mensup olursa olsun terör yapan insanlık suçu işlemiştir. Ama nasıl terör bir insanlık suçuysa terör yapanların adını koymadan ve ayrıştırmadan bir dini kitleyi, bir milleti, bir topluluğu topluca terör ithamı altında tutmak da bir insanlık suçudur.

-Fransa'daki olaydan sonra pırlanta gibi 3 Müslüman gencin Amerika'da katledilmesi acaba aynı yankıyı yaptı mı? Paris'teki saldırıdan sonra ben yürüyüşe katıldım. O saldırıyı protesto etmek, o saldırıya karşı Fransa halkıyla dayanışma için. Peki bu 3 masum Müslüman gencin cenazesinde hangi devlet adamları vardı? Neden o cenazeye aynı ölçüde sahip çıkılmadı. Bir insanın mağdur olması ya da katil olması bir dinle izafeten değerlendirilemez. Katil her yerde katildir, zalim her yerde zalimdir, mazlum her yerde mazlumdur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu ABD'de konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN