Paralel çeteye karşı e-işbirliği

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Paralel çeteye karşı e-işbirliği

Paralel Yapı tehdidine karşı internette kurulan 847 üyeli 'Paralel Tehlikeye Karşı Tam Bağımsız Hukukçular' grubu, Paralel çete tehlikesine dikkat çekip yapılan hukuksuzlukları anlatıyor

Bir grup hâkim ve savcı, Paralel Yapı'yla mücadele etmek için Facebook'ta "Paralel Tehlikeye Karşı Tam Bağımsız Hukukçular" adlı bir grup kurdu. Grup, Paralel Yapı tehlikesine karşı, yargı camiasını bilinçlendirmeyi amaçlıyor. 847 üyeli grupta, yapının hukuksuz işlerini gösteren paylaşımlar yer alıyor. Grup üyeleri arasında HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, HSYK 3. Daire Başkanı Metin Yandırmaz, üyeler Ramazan Kaya, Mehmet Durğun, Ömür Topaç, Turgay Ateş ve Genel Sekreter Bilgin Başaran'la, yapının mağdur ettiği Tolga Onur, Ayşegül Aksu, Bahadır Sakaoğlu, Kurtuluş Tayaç Çalışır ve Vildan Yeşilyurt da var. Üye profilini "Tüm hukukçular ve yargı dünyası emekçileri" olarak tanımlayan grubun kurucularından Kurtuluş Tayaç Çalışır şunları anlatıyor: "Mağdur edenlerin, mağduriyet edebiyatı yapmaları, kendi açılarından akılcı olsa da; kanattıkları vicdanlar hatırlandıkça gerçekçi olmayan bir şovdan öteye gitmeyecektir. Paralel kötülükler unutulmamalı ve unutturulmasına izin verilmemelidir."

İŞTE SİTEDEKİ BAZI PAYLAŞIMLAR...

"Yargının kurtuluş savaşı kazanılmıştır: Vakit safları sıklaştırma ve bağımsızlığı güçlendirme zamanıdır."
"Gülen örgütünün en iyi taktiği "güçlü olduğu algısı" yaratmasıdır. Bu yanılgıya düşülüp gerçekten güçlü oldukları sanılmamalıdır."
"Adliyelerimizde hukuk ve adaletin tam işleyebilmesi için bu grubun tamamen karar mekanizmalarından uzaklaştırılması şart! Yılmak yok, mücadeleye devam!"
"Paralel İhanet Çetesi, işi artık suikast planları yapmaya kadar götürdü. Sonlarının yaklaştığını anladılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel çeteye karşı e-işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN