Ülkücülere son sözünü söyledi: Artık yokum

Giriş Tarihi: 5.3.2015 15:08
Ülkücülere son sözünü söyledi: Artık yokum

Ülkücülere yakınlığıyla bilinen oyuncu Ahmet Yenilmez, hakaret ve küfürlere maruz kaldığını, bu dilin ülkücünün dili olmaması gerektiğini söyledi. Yenilmez, “Bu lisan, benim inandığım ülkücünün dili olmadı. Madem ülkücü camiaya bu kadar zarar verdim. Bugünden itibaren Ahmet Yenilmez de yok” dedi.

Oyuncu Ahmet Yenilmez, ülkücü olduğu için sanat camiasında yalnız olduğunu ve bedeller ödediğini söyledi. Bu zamana kadar MHP ve BBP dışında hiçbir partiye üye olmadığını belirten Yenilmez, hakaret ve küfürlere maruz kaldığını söyledi. Sosyal medya hesabından duygularını dile getiren Yenilmez, "1983 yılından beri ülkücü kimliğim ile tiyatro ve sinema alanında çalışmaktayım. Sanat camiasında rahmetli Başbuğ ve rahmetli Muhsin başkanın nezaketinin her daim en üç meslektaşlarım tarafından saygı gördüğünü gurur ile müşahede ettim. Yapayalnız olduğum bu camiada ne bedeller ödediğimi yakın tanıyanlar az çok bilir. İşitmediğim küfür duymadığım hakaret kalmadı" ifadelerini kullandı.

'ÜLKÜCÜ CAMİAYA SON SÖZÜM'

"Ülkücü camiaya son sözümdür" diyen Yenilmez, "Sabrettim. Hülasa sanırım susma zamanım geldi. Sizlerden ricam benim yüzümden artık birbirinizi kırmayın. Buyurun! Bugünden itibaren Ahmet Yenilmez de yok. Madem ülkücü camiaya bu kadar zarar verdim. Hepinizden özür dilerim. Bu dil bu lisan benim inandığım ülkücünün dili olmadı. İnşallah gazinocular kralı oğlu sanatçılar duygularınıza tercüman olur. Tıpkı Ozan Arif gibi bendeniz de başaramadım" diye konuştu.

'HÜLYA AVŞAR DA LİNÇ EDİLMİŞTİ'

Sanatçı Hülya Avşar da, darbe döneminde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun hayatının anlatıldığı filmde oynamayı açıklamasıyla geçtiğimiz günlerde adeta linç edilmişti. (Yeni Şafak)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkücülere son sözünü söyledi: Artık yokum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN