Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amaç kriz çıkartarak seçimleri etkilemek

A Haber'de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programında, son günlerde Kabataş saldırısı üzerinden bazı kadın yazarlara yönelik başlatılan linç kampanyası ile doların yükselişi konuşuldu.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 22:23 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 22:25
Amaç kriz çıkartarak seçimleri etkilemek
Programın konukları Gazeteci - Yazar Avni Özgürel, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Merve Şebnem Oruç, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz ve SETA Ekonomi Direktörü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sadık Ünay'dı.

"TACİZE UĞRAYANA GÖRÜNTÜ NEREDE DİYE SORMAK ABESLE İŞTİGAL"

Kadraj'ın ilk bölümünde Kabataş saldırısı üzerinden bazı kadın yazarlara yönelik başlatılan linç kampanyası konuşuldu.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gazeteci - Yazar Avni Özgürel, bir kadının yalan söylemesinin en zor olduğu zamanın tacize uğradığı an olduğunu ve bunun görüntüleri nerede diye sormanın abesle iştigal olduğunu söyledi.

Özgürel, linç kampanyasına maruz kalan kadın gazetecilerin çok yalnız bırakıldığını kaydetti.

Linç kampanyasını köşesine taşıyan yazarlardan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Merve Şebnem Oruç da, Gezi'de hakaretlerin çoğunun Erdoğan ve ailesine yönelik olduğunu ve Gezi'nin başından itibaren sözlü bir tacizin söz konusu olduğunu ifade etti.

"AMAÇ KRİZ ÇIKARTARAK SEÇİMLERİ ETKİLEMEK"

Programın ikinci bölümünde ise doların yükselişinin ardındaki nedenler ve fazi lobisinin kur tezgahı masaya yatırıldı. Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Türkiye'de doların yükselmesinin arkasında uluslararası faiz lobisinin olduğunu ve amacın kriz havası yaratmak olduğunu söyledi. Oğuz, "Doları yükselterek kriz çıkarmak ve bu yolla seçimleri etkilemek temel hedef" dedi.

SETA Ekonomi Direktörü Doç. Dr. Sadık Ünay da, dünyadaki ucuz dolar ve para döneminin bittiğini, ve doların bir süre çalkalanacağını söyledi. Ünay, "Bu süreci bütün dünya yaşıyor, soğukkanlı olmak lazım. Türkiye gelişmekte olan ülkelere bakıldığında çok iyi durumda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amaç kriz çıkartarak seçimleri etkilemek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN